Мар’ян Біленький (1950 – 2022). «Поради початківцю»

“Українська літературна газета”, ч. 10 (353), жовтень 2023

 

Ніколи нічого не пишіть. Якщо ви відчуєте нездоланний потяг до писанини – прийміть заспокійливе, полежте з грілкою, увімкніть телевізора. З роками позови послабшають, а потім – зникнуть зовсім.

Якщо ви вже, не приведи Боже, щось написали – знищіть негайно. Шансів на видання у вас нема, а сил і нервів змарнуєте купу.

Не розсилайте свої рукописи по видавництвах. Кожне видавництво щоденно отримує сотні рукописів. Те, що надіслано звичайною поштою, одразу перекладають з поштових мішків у сміттєві. Те, що надіслано електронною поштою – ніхто не відкриває. Воно йде одразу у спам.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Електронна адреса, що наведена на сайті видавництва – “сміттєва”. Цю пошту ніхто не відкриває. У кожного редактора є справжня адреса, але вона відома тільки тим авторам, що постійно з цим видавництвом працюють.

Щоб бути відомим автором – треба видавати книжки. Щоб видавати книжки – треба бути відомим автором.

Не беріть участі у конкурсах. Оті конкурси оголошують лише заради реклами, а переможці відомі заздалегідь. Тим паче – у платних конкурсах, які оголошуються тільки для того, щоб заробити на лохах.

Не спокушайтеся своєю “відомістю”. Насправді вас ніхто не знає. Хочете у цьому впевнитися – підіть на вулицю і запитайте першого ліпшого перехожого – чи знає він, хто ви? Не вірите? Ось вам ряд імен: Хенрік Понтопіддан, Франс Силанпя, Сігрит Унсет, Карл Шпиттелер, Хосе Эчегарай, Карл Гьеллеруп, Хасинто Бенавенте, Неллі Закс, Эйвід Юнсон, Харрі Мартинсон, Одисеас Элітіс, Нагіб Махфуз, Шеймас Хіні, Тоні Моррісон, Видьадхар Сурайпрасад Найпол, Гао Синьцань. Ви чули про цих “письменників”? Ви читали їхні книжки? Усі вони – Нобелевські лауреати з літератури.

Тож бувайте здоровенькі.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматіhttps://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

УЛГ у Фейсбуці: https://www.facebook.com/litgazeta.com.ua

Підпишіться на УЛГ в Телеграмі: https://t.me/+_DOVrDSYR8s4MGMy

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.