Запрошення на акцію «Гусь за Білорусь»

23 липня(п’ятниця) о 9.00 «Центр Громадянських Свобод» та представники білоруської спільноти  проведуть  акцію біля будівлі посольства Республіки Білорусь.

Символом  акції є гусак, ґелґотіння якого нагадує назву міста Гааґа, де знаходиться Міжнародний кримінальний суд, що буде розглядати протиправні дії лукашенківського режиму як злочини проти людяності.

Мета заходу  «Гусь за Білорусь» –  звернути увагу суспільства на пік репресій режиму Лукашенка, висловити проти них протест, закликати українську владу до рішучих дій та нагадати про відповідальність за злочини.

Влада  самопроголошенного президента Лукашенка використала літній час для погрому опозиції, правозахисного середовища та незалежної журналістики в Білорусі. Небачений масштаб репресій, жорстокі вироки, недопуск адвокатів, драконівські штрафи свідчить про те, що метою є ліквідація цих сфер діяльності у Білорусі.

Найбільш кричущі факти останнього місяця, що стосуються  репресій щодо медійників та правозахисників Білорусі:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 • 30 червня журналіста Андрєя Александрова було звинувачено у державній зраді, що передбачає 15-річне ув‘язнення.
 • 6 липня суд Республіки Білорусь засудив одного з опозиційних лідерів Віктора Бабарико до 14 років тюрми.
 • 8 липня білоруська влада арештувала головного редактора медіа «Наша Ніва» Єгора Мартиновича та ще 4 працівників редакції.
 • 14 липня владою здійснено обшуки в офісі правозахисної організації «Вясна», при чому було арештовано керівника «Вясни» Алєся Бялацкого.

Робота правозахисників – захищати закон і права людини, незалежно від політичних поглядів затриманого. Робота журналістів – встановлювати факти. Тому особливо загрозливими є атаки на правозахисників та працівників преси, без діяльності яких неможливо встановити факти і захистити права.

Учасники акції вимагатимуть від режиму Лукашенка припинити репресії, звільнити затриманих і покарати винних у порушенні закону зі сторони влади.

А також звернуться  до представників влади України з проханням адекватно відреагувати на ці масовані порушення прав людини, руйнування вільної преси та правозахисту.

Нагадають про вимоги правозахисних організацій до української влади від 14 липня 2021 року:

 • Припинити дипломатичні відносини із представниками нелегітимного та антидемократичного режиму Олександра Лукашенка;
 • Висловити публічну підтримку громадянському суспільству Білорусі;
 • Заборонити будь-яку економічну співпрацю з білоруськими державними підприємствами, які фактично контролюються оточенням Олександра Лукашенка;
 • Запровадити жорсткі економічні санкції проти всіх функціонерів режиму Лукашенка та афілійованих із ними бізнес-структур;
 • Припинити співпрацю з правоохоронними та безпековими органами режиму Лукашенка та заборонити видачу громадян Білорусі на запит посадових осіб Республіки Білорусь;
 • Термінового провести засідання РНБО для обговорення ризиків, пов’язаних із процесами поглиблення співпраці режиму Лукашенка з Російською Федерацією і фактичного втягування Білорусі у гібридну війну РФ проти України;
 • Звернутися  до урядів демократичних країн з пропозицією солідарних дій проти знищення громадянського суспільства Білорусі режимом Лукашенка.

 

З повагою,

Олена Солодовнікова

Менеджерка з комунікацій
“Центр Громадянських Свобод”
www.ccl.org.ua
E-mail olena.solodovnikova.ccl@gmail.com

моб. тел.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.