Вечірні літературні зустрічі: Катерина Девдера

«Ні – паніці і депресії! Не впускати в душу відчай і зневіру! Бути обережними самим і дбати про близьких, але замість страху наповнювати серце енергіями любові і вдячності». Із такою мотивацією щовечора до читачів  глядачів виходять зі своєї тимчасової ізоляції письменники – молоді і зрілі, відомі і зовсім нові імена, прозаїки і поети. Виходять, звісно, дотримуючись усіх безпечних відстаней – у прямому ефірі «Фейсбука». І найближча зустріч відбудеться вже в понеділок, 6 квітня, о 21:00 із Катериною ДЕВДЕРОЮ!

Катерина Девдера – авторка трьох поетичних збірок: «Співприсутність» (2011), «Літери і стихії» (2015), «Листи до Майстра» (2019). Учасниця другого міжнародного семінару перекладачів «Tłumaczebezgranic» (Вроцлав, 2013). Перекладає з польської (поетичні мініатюри Божени Боби-Диги), іспанської (верілібри Омеро Арідхіса) та англійської (наразі готується до друку третя частина тетралогії Філіпа Пуллмана «Тигр у криниці», детектив для підлітків у її перекладі).

Катерина Девдера народилася в 1990 році в с. Качківка на Вінниччині в сім’ї інтелігентів. Перша поетична публікація Катерини вийшла, коли дівчинці було всього 8 років – в 1998 р. в журналі «Барвінок».

Закінчила Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського за спеціальністю філологія. Рік працювала вчителькою англійської в рідній школі. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Літературна творчість Олега Лишеги: контекст, інтерпретація, рецепція» (2018, Інститут літератури ім. Т. Шевченка НАН України). Нині є молодшим науковим співробітником Інституту літератури.

Один з улюблених літературних жанрів Катерини – есеїстка. Опублікувала літературно-критичні есе «Anno Ann» (про роман «Непрості» Т. Прохаська), «Інший канон» (присвячений збірці поезій Б. Матіяш «Пісня пісень»), а також есе «Викрадачі каменів» – про мандрівку й перебування у письменницькій резиденції (містечко Вісбю, острів Готланд у Швеції).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Здобула гран-прі конкурсу «Молода Республіка Поетів» (Львів, 2015). Лауреатка подільської літературно-мистецької премії «Кришталева вишня» (2016). Лауреатка заохочувальної премії конкурсу «Смолоскип» (2017).

Долучайтеся до прямого ефіру, під час якого виступить Катерина Девдера,  зайшовши на її сторінку у «Фейсбук»: https://www.facebook.com/thesilverlantern

 Нагадуємо графік найближчих вечірніх літературних зустрічей:

7 квітня (вт), 21:00 – Тетяна Яровицина (Київ) https://www.facebook.com/tatyana.yarovitsyna

8 квітня (ср), 21:00 – Василь Чернявський (Ірпінь, Київщина) https://www.facebook.com/vasya.chernyavsky

9 квітня (чт), 21:00 – Олена Карпенко (США) https://www.facebook.com/olena.karpenko

10 квітня (пт), 21:00 – Олександр Козинець (Київ) https://www.facebook.com/oleksandr.kozynets

11 квітня (сб), 21:00 – Таня П’янкова, Василь Кузан (Ужгород) https://www.facebook.com/tana.piankova

12 квітня (нд), 21:00 – Юлія Бережко-Камінська (Буча, Київщина) https://www.facebook.com/yulia.berezhkokaminska

13 квітня (пн.), 20:00 – Наталія Писаренко (Київ) https://www.facebook.com/profile.php?id=100024588691148

 

Юлія Бережко-Камінська,

секретар по роботі з молодими авторами НСПУ