У Варшаві відбудеться зустріч з режисером, актором і драматургом Владиславом Троїцьким

7 червня у Варшаві пройде відкрита зустріч з одним із найяскравіших представників української культури – режисером, актором і драматургом Владиславом Троїцьким. Подія відбудеться в рамках проєкту «Антидот», який покликаний протидіяти дезінформації та культурним маніпуляціям. Про це повідомляє naszwybir.pl.

Захід розпочнеться о 14:00 у Sky Hall (вул. Twarda 18, 28-й поверх Spektrum Tower). Участь безплатна, але необхідна попередня реєстрація через Google-форму. Тривалість зустрічі – дві години.

У фокусі розмови – роль мистецтва у часи війни та інформаційного шуму. Серед тем:

  • як мистецтво може бути відповіддю на дезінформацію і стрес;
  • чи здатна творчість перетворювати травму на надію;
  • як художні практики впливають на суспільну стійкість.

Хто такий Владислав Троїцький?

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Влад Троїцький – український театральний режисер, актор, драматург, телеведучий і продюсер, засновник першого незалежного театру в Україні – театр «Дах». Саме у стінах цього театру народилися унікальні мистецькі колективи:

  • Dakhabrakha  – етно-хаос гурт, який поєднує український фольклор із сучасною музикою;
  • Dakh Daughters  – фрік-кабаре на перетині театру, музики і перформансу;
  • ЦеШо – соціальне лялькове кабаре з елементами сатири;
  • DakhTrio – театр поезії;

Владислав Троїцький є співтворцем авангардної оперної формації NOVA OPERA. Саме цей колектив поставив оперу-реквієм IYOV, за яку у 2020 році отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка в номінації «Театральне мистецтво».

У 2007 році Владислав Троїцький також заснував мультидисциплінарний фестиваль ГОГОЛЬFEST, який став важливою платформою для сучасного українського мистецтва й з 2017 року подорожує містами України.

Троїцький активно працює за кордоном – його постановки ставилися у Німеччині, Угорщині, Литві, Швейцарії та інших країнах. Він – Офіцер Ордену Мистецтв і Літератури Франції (2018), а також лауреат Премії Василя Стуса (2019).

Більше інформації — у facebook-події.