У Національному музеї літератури України відбудеться презентація арт-буку #Полісся_як_Всесвіт» Ірини Баковецької-Рачковської

16 вересня о 16 год у Національному музеї літератури України відбудеться презентація арт-буку #Полісся_як_Всесвіт» Ірини Баковецької-Рачковської.

Арт-бук #Полісся_як_Всесвіт» – нове унікальне та креативне видання Ірини Баковецької-Рачковської, письменниці, дослідниці, голови Рівненської організації Національної спілки письменників України директорки Рівненського обласного центру народної творчості, яке нещодавно побачило світ у видавництві «Саміт-книга». Книга поєднує в собі літературний доробок письменниці – вірші, які авторка виконує у характерній для тематики видання манері – тексти зі вставками-голосіннями, проспівуванням окремих рядків фольклорним солоспівом, а також світлини «родзинок» Рівненського Полісся з  QR-код для переходу на повну інформацію про зображені на цих фото регіональних елементів нематеріальної культурної спадщини.

Видання є своєрідною енциклопедією краси та містичності Рівненського Полісся, а також – візитною карткою творчості авторки, яка оспівує культурну велич свого краю. Авторка присвячує свою творчість сакральності, таємничості, духовній цнотливості та різнобарвності культурного спадку свого етнічного культурного пласту. Тексти віршів, які наповнені глибокими містичними художніми образами, голосом предків та оспівуванням традицій та цінностей свого етнічного світогляду звучатимуть в контексті авторського літературного перформансу «етно-вірші» – читання із поліським солоспівом та під супровід ліри та гітари у виконанні Михайла Гречкіна. В рамках презентації артбуку письменницею буде проведено візуалізований лекторіум про представлені у виданні “родзинок” нематеріальної культурної спадщини поліщуків – тисячолітній обряд Водіння куста, який “живе” та проводиться на Трійцю і сьогодні; мацик, як основний елемент культури харчування на Рівненському Поліссі; серпанкове полотно, що є символом та особливістю ткацької традиції даного регіону; традиції обробки та виготовлення прикрас та ікон з бурштину тощо.

Під час презентації відбудеться представлення наживо окремих «родзинок» Рівненського Полісся, виставка світлин проєкту «Бортництво Полісся», майстер-клас по виготовленню «сонячного кулону» від майстра по обробці бурштину Ярослава Рачковського, дигустація поліського мацика. Діятиме тематична фотозона для фото з авторкою, а також можна буде придбати книгу з автографом письменниці – 20% з виручених коштів за книги буде спрямовано на потреби інженерно-саперного підрозділу артилерійської батареї письменника Сергія Гридіна. Також авторка запрошує зробити благодійний внесок на потреби ЗСУ.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал