Стартував міжнародний конкурс диджитал-мистецтва «ми — аніматори»

504

Розпочато приймання заявок на участь у Міжнародному конкурсі диджитал-мистецтва «Ми — аніматори». До розгляду приймаються роботи у жанрі цифрової анімації й ілюстрації та — у рамках окремої конкурсної спецпрограми — мистецтвознавчі тексти.

 

Конкурс «Ми — аніматори» — масштабний поліфункціональний проєкт, спрямований насамперед на підтримку художниць і художників на етапі їхнього становлення. Конкурс покликаний проаналізувати цифровий аспект розвитку української та міжнародної артсцени, сприяти утвердженню престижу креативних творчих професій і  становленню українського цифрового анімаційного мистецтва.

Засновник конкурсу: Міжнародна громадська організація «Гуманітарний проект». Співзасновники: всеукраїнська газета «Літературна Україна», Національна спілка художників України, Інститут екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого,   Кафедра графічного дизайну Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука та газета «Культура і життя». Це перша в Україні культурна ініціатива такого масштабу.

Конкурс «Ми — аніматори» має унікальну специфіку. Це — довгостроковий репутаційний проєкт, покликаний допомогти молодій генерації цифрових митців зробити найважливіший крок у своїй професійній кар’єрі — інституалізацію. Участь у конкурсі допоможе молодим митцям привернути увагу галерей, менторів, культурних журналістів, мистецтвознавців, меценатів і діячів креативних індустрій.

За результатами Конкурсу буде видано каталог, частина накладу якого буде передано бібліотекам, мистецьким інституціям, посольствам і галереям.

Нагородну атрибутику у бронзі створить відомий український скульптор, лауреат численних світових нагород, «вишуканий романтик європейського Міленіуму» Володимир Філатов.

Також у вересні буде проведено колективну виставку фіналістів в одній із провідних галерей міста Києва.

У довгостроковій перспективі Конкурс має дослідити вплив «цифрового ренесансу» і диджитал-арту на мистецтво, духовність, моду, архітектуру, філософію, урбаністику й громадський простір. Конкурс покликаний сприяти концептуалізації футурологічних і прогностичних візій українського та світового арту в тісному зв’язку з цифровою революцією й глобальною тенденцією до переходу в онлайн.

 

УМОВИ УЧАСТІ

  1. До розгляду прийматимуться оригінальні роботи митців віком до 35 років, створені упродовж останніх п’яти років.
  2. Учасник може подавати до трьох різних робіт у жанрі цифрової анімації (відео-роботи хронометражем від 5-ти секунд до 5-ти хвилин) і/або ілюстрації. Враховуючи короткі терміни подання заявок, Оргкомітет Конкурсу не встановлює тематичних і жанрових обмежень для робіт.
  3. Анімаційні роботи слід попередньо завантажити в будь-яке публічне файлове сховище (WeTransfer, FEX.ua, Dropbox, Google Drive), а до конкурсної заявки додати посилання для завантаження. Цифрові ілюстрації можна завантажити безпосередньо у форму заявки.
  4. Надсилаючи заявку Учасник надаєте свою згоду на використання та публікацію роботи/робіт на вебсайтах наших інформаційних партнерів, у соцмережах, на сторінках підсумкового Конкурсного каталогу і під час виставки фіналістів. Згода діє безстроково та розповсюджується на усі країни світу та мережу інтернет.
  5. Надіслати заявку на участь можна, заповнивши форму за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSekzHx3aEOUU7TAEmGJ6NT6uRKL4D5GQgLjh8MxKXiIpCnYGw/viewform

Дедлайн подавання заявок — 31 серпня!

Ми вітаємо художників, які інтегрують диджитал-можливості в мистецтво і сміливо міняють традиційну парадигму зв’язків з аудиторією.

У разі, якщо у вас виникли додаткові запитання з приводу конкурсу — пишіть нам на наш e-mail.: digital.awards2021@gmail.com

 

 «ЦИФРОВА РЕВОЛЮЦІЯ»: КОНКУРС НА КРАЩИЙ ТЕКСТ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДИДЖИТАЛ МИСТЕЦТВУ

У рамках Міжнародного конкурсу  «Ми — аніматори» стартує спецпрограма «Цифрова революція»: конкурс на кращий текст, присвячених диджитал мистецтву й індустрії.

Конкурс є розумною й своєчасною відповіддю на безпрецедентну ситуацію кризи, пов’язаної з переходом в онлайн більшості культурних інституцій, авторів і художників.  Фокус-тема  «Цифрова революція» заторкує глибокі етичні, екзистенційні й філософські наслідки «переходу в онлайн» й спонукає молодих авторів дослідити суміжність віртуального і офлайн світів, зробити висловлювання про роль і місію цифрового мистецтва і медіаарту в сучасній культурній парадигмі, реінтерпретувати наше минуле й по новому освітити наше сьогодення й майбутнє.

 

УМОВИ УЧАСТІ

  1. До розгляду прийматимуться оригінальні есе і статті (наукові, мистецтвознавчі, філософські, публіцистичні, спекулятивні) авторів віком до 35 років, що досі не були опубліковані.
  2. Обсяг текстів не повинен перевищувати 14 тис. знаків з пробілами.
  3. Надсилаючи текст на конкурс, Учасник дає свою згоду на його публікацію на сайтах інформаційних партнерів Конкурсу, у соцмережах та у Конкурсному каталозі.

Тексти і коротку біографію у форматі Word просимо надсилати на наш e-mail.: digital.awards2021@gmail.com.

Дедлайн приймання заявок — 31 серпня!

ОРГКОМІТЕТ КОНКУРСУ

 

ТАЙМІНГ

01/07 31/08

Подавання заявок на конкурс

31/08 15/09

Аналіз конкурсних заявок і визначення переможців

16/09

Оголошення переможців

 

Кінець вересня — видання конкурсного каталогу, проведення виставки фіналістів основного конкурсу і спецпрограми та церемонія нагородження переможців

 

 

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!