Стартує новий конкурс на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2021 року.

714

Важко нині уявити літературне життя України без Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара. Ось уже двадцять четвертий рік живе і діє ця популярна відзнака молодих. А заснували її разом з нашою письменницькою спілкою відомі німецькі меценати Тетяна Куштевська та Дітер Карренберг. Вони цінують молоді таланти і віддають на підтримку їхньої творчості досить великі валютні заощадження.

Тільки завдяки щедрим німецьким друзям у надзвичайно складний нинішній рік нам пощастило успішно завершити конкурс і вручити премії п’ятьом новим лауреатам. До речі сказати, всього у солідному лауреатському реєстрі зафіксовано вже понад сто шістдесят яскравих імен. І це велика творча сила.

Час минає. Життя змушує нас шукати нові форми заохочення молодих письменників. Ми не знаємо, яким буде наступний рік. Хоча вже зрозуміло, що не легшим від нинішнього. І тому засновники премії Тетяна Куштевська та Дітер Карренберг цього разу вирішили зосередити всю увагу на одному з головних жанрів художньої літератури. Сьогодні як ніколи потрібна дієва підтримка молодим романістам. Їм особливо складно працювати. Проблема навіть не в обсягах, а в самій специфіці жанру, в необхідності всебічного вивчення життя, глибокого освоєння всіх набутків попередніх літературних поколінь.

Саме з метою заохочення молодих прозаїків до плідної роботи над великими епічними полотнами в дусі найкращих традицій класичної та сучасної літератури наше журі оголошує конкурс на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2021 року під девізом «Роман року». Це своєрідний пілотний проект особливого статусу премії на період затяжного карантину в Європі.

Нагадуємо. Вік учасників конкурсу – до тридцяти років. Мова творів – українська. Термін подання на конкурс – до 15 березня  2021 року. Твори в електронній версії журі не розглядає. Книжки або роздруківки надсилаються разом з біографічною довідкою, домашньою та електронною адресами. На конверті необхідно зазначати: «Оргкомітет премії імені Олеся Гончара. Кошарська Мар’яна Валентинівна. Бульвар Тараса Шевченка, 14. Інститут філології. Музей-кімната Олеся Гончара. Київ, 01601». Телефони оргкомітету: 050-870-79-43, 239-31-98.

Нам дуже хочеться вірити, що грядуща весна подарує людям не тільки гарну погоду, а й відрадні зміни у житті. Тому премію ми сподіваємося вручити лауреатові 3 квітня на урочистому зібранні у Національній спілці письменників України за участі її голови Михайла Сидоржевського, секретарів та членів правління.

Хочеться звернутися до молодих романістів, яких у нас чимало. Дорогі колеги! Життя складне. Умови спартанські. Терміни, як бачите, дуже стислі. Тож не варто зволікати. Хтозна, можливо, у вашому арсеналі є вже майбутній роман року…

Щасти вам, наші друзі!

Петро Перебийніс,

лауреат національної премії України імені Тараса Шевченка,

голова журі Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!