Презентація книги “Війна України проти Радянської Росії у 1920 році”

405

Видавництво «Темпора» і Книгарня “Є” запрошують на презентацію книжки «Війна України проти Радянської Росії у 1920 році (документи та матеріали)», упорядника і автора передмови – Ярослава Тинченка.

Минає 100 років з моменту завершення піврічної епопеї збройної боротьби Армії Української Народної Республіки спільно з польськими союзниками проти більшовиків.

З квітня і до 21 листопада 1920 р. Армія УНР відстоювала свою державу, ведучи бої на території сучасних Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської областей.

21 листопада 1920 р. під тиском червоних військ Армія УНР була змушена відступити на територію, зайняту поляками, і потому інтернована.

Три розділи книжки – “Документи Армії Української Народної Республіки”, “Документи Червоної армії” і “Спогади та матеріали білогвардійських формувань у Польщі” розкривають характер збройного протистояння поміж українськими, радянськими, польськими та білогвардійськими збройними формуваннями.

У книжці вперше опубліковано 13 документів та 10 кольорових схем з українських архівів (ЦДАВОУ), 26 документів та 9 кольорових схем, які зберігаються в архівах Російської Федерації (РГВА, ГАРФ), про бойові дії Армії УНР проти більшовиків у 1920 році.

Автор: Ярослав Тинченко – історик, автор багатьох праць з української військової історії, зокрема, періоду Визвольних змагань, заступник директора Національного військово-історичного музею України з наукової роботи, працівник Збройних сил України.

Модерує: Ольга Петренко-Цеунова.


Час:
 26 лютого, середа, 18:30


Місце:
 Книгарня Є, вул. Лисенка, 3, м. Київ

Вхід вільний

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!