Оголошений конкурс на здобуття премії імені Агатангела Кримського 2024 року

Із 1 липня 2024 року оголошено перший конкурс н здобуття Всеукраїнської літературної (науково-творчої) премії ім. Агатангела Кримського, встановленої Звенигородською міською радою Черкаської області спільно з Черкаською обласною організацією НСПУ з метою вшанування видатного вченого-сходознавця й письменника Агатангела Кримського (1871-1942), доля якого тісно пов’язана зі Звенигородкою та Звенигородщиною, популяризації його багатої творчої спадщини, для заохочення науковців і перекладачів художніх творів.

Премія присуджується у двох номінаціях:

  1. за кращі художні переклади українською мовою творів зарубіжних письменників (пріоритетність ‒ зі східних мов);
  2. за науково вартісні фольклористичні та літературознавчі дослідження в царині україніки (у форматі книг).

До участі в конкурсі допускаються книги та збірки творів (перекладів), які вийшли друком за останні 3 роки до часу проведення конкурсу, не відзначені іншими преміями. Мова творів і праць ‒ українська. Посмертно Премія не присуджується.

В обох номінаціях Премія присуджується один раз на рік до дня народження Агатангела Кримського ‒ 25 січня. Урочисте вручення Премії ‒ у Звенигородці.

Право висунення робіт на здобуття Премії мають колективи творчих спілок, організацій, установ, навчальних закладів, громадських об’єднань, засоби масової інформації за згодою автора.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Кожна з організацій може представити на здобуття Премії одну чи декілька  книг або збірок  одного автора.

Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття Премії, подає до конкурсної комісії такі документи:

1) офіційне подання про участь у конкурсі того чи іншого претендента, в якому формулюються мотиви висунення і дається коротка характеристика твору;

2) п’ять примірників представленого твору чи творів;

3) протокол або витяг із протоколу зборів про відповідне колективне рішення щодо висунення робіт на здобуття Премії;

4) рецензії, відгуки чи публікації в пресі, за їх наявності.

Конкурс на здобуття Премії оголошують 1 липня щорічно. Приймання робіт на конкурс ‒ до 1 грудня. Протягом грудня проводиться громадське обговорення книг-претендентів. Визначення лауреатів ‒ до 20 грудня.

Лауреатам вручаються дипломи та грошові винагороди в сумі двадцять п’ять тисяч гривень кожна.

Твори на конкурс подавати (надсилати) за адресою: 20202, Черкаська область, Звенигородський район, місто Звенигородка, проспект Шевченка, 63, виконавчий комітет Звенигородської міської ради, e-mail zvenmiskrada@ukr.net, м.т. 0975507707? 0973042977.