Оголошений конкурс на здобуття літературної премії імені Миколи Терещенка 2024 року

Золотоніська районна державна адміністрація та районна рада спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України на пошанування видатного українського поета й перекладача, уродженця Золотоніщини Миколи Івановича Терещенка (1898 – 1966) заснували літературну премію в галузі художнього перекладу його імені з метою популяризації його творчості та для заохочення письменників-перекладачів до нових художніх перекладів, збагачення літературного простору України кращими зразками зарубіжного письменства.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Миколи Терещенка – 13 вересня і вручається на Золотоніщині.

До участі в конкурсі допускаються перекладені українською мовою книги чи прирівняні до них публікації в літературних журналах, надруковані протягом останніх трьох років перед оголошенням конкурсу, не відзначені іншими преміями та майстерно, високохудожньо перекладені.

Право подання творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.

Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (за адресами: 19702 Черкаська обл., м. Золотоноша, Садовий проїзд, 5; Відділ культури, спорту, або 18000, м. Черкаси, бул. Шевченка, 205, оф. 201, Черкаська обласна організація НСПУ, конт. тел. 097-550-77-07) такі документи:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

– офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;

– 5 (п’ять) примірників представленого твору чи творів;

– рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).

Конкурс на здобуття премії оголошується 1 травня. Прийом творів на конкурс закінчується 10 серпня. До 1 вересня проводиться громадське обговорення творів, поданих на конкурс, та визначення лауреата премії. Хід конкурсу та його підсумки висвітлюються в засобах масової комунікації.

Лауреатові премії вручається диплом і грошова винагорода.

Запрошуємо до участі в конкурсі.

Конкурсна комісія