Оголошений конкурс на здобуття літературно-мистецької премії імені Михайла Старицького

Із 01 липня 2024 року оголошено конкурс на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Михайла Старицького, встановленої Золотоніською райдержадміністрацією та районною радою за підтримки Черкаської обласної організації НСПУ з метою вшанування й популяризації постаті і творчості видатного класика української літератури, уродженця історичної Золотоніщини Михайла Петровича Старицького (1839-1904).

Премію присуджують у двох номінаціях:

‒ за високохудожні літературні тексти (поетичні, прозові, драматичні), в яких відтворено історичне минуле й сьогодення України та українців із гуманістичних, національно-демократичних позицій, утверджено ідеали добра, справедливості, державного поступу;

‒ за сценічні роботи митців театру та аматорів драматичного жанру.

Премію присуджують один раз на рік, до дня народження Михайла Старицького ‒ 14 листопада і вручають на батьківщині класика ‒ в селі Кліщинці Золотоніського району Черкаської області.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

До участі в конкурсі допускаються книги чи прирівняні до них публікації в літературних  часописах, надруковані протягом останніх 3-х років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Мова творів – українська. Авторські роботи митців театру, аматорські сценічні роботи драматичного жанру (режисерські постановки. авторські роботи), які отримали високі оцінки театральної критики і викликали широкий глядацький інтерес.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.

Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (за адресою: 18000, м. Черкаси, бул. Т.Шевченка, 205, оф. 201, Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України, тел. 0975507707) такі документи:

– офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;

– 5 (п’ять) примірників представленого твору чи творів;

‒ претенденти в другій номінації ‒ відеоролики, театральні афіші, програмки;

– рецензії та відгуки, опубліковані в пресі чи соцмрежах (за наявності).

Конкурс на здобуття премії оголошується з 01 липня. Прийом творів на конкурс закінчується 15 жовтня. З 15 по 31 жовтня проводиться громадське обговорення творів, поданих на конкурс. Визначення лауреата – до 5 листопада. Хід конкурсу та його підсумки висвітлюються в засобах масової комунікації.

Лауреатові премії вручається диплом і грошова винагорода.

 

Конкурсна комісія