Оголошено конкурс відеопоезії «До слова: Витіснене покоління»

З 5 квітня по 5 травня триватиме Конкурс відеопоезії «До слова: Витіснене покоління».

Витіснене покоління» – генерація поетів та поеток в українській літературі, найбільша активність яких припадає на сімдесяті роки XX століття: Тарас Мельничук, Василь Голобородько, Микола Воробйов, Віктор Кордун, Михайло Григорів, Василь Рубан, Григорій Чубай, Олег ЛишегаСтаніслав Вишенський, Надія Кир’ян, Валентина Отрощенко, Михайло Саченко.

Для їхньої творчості була характерна модерністська естетика, нетипова для того часу, а тому влада з підозрою ставилась до цих поетів та поеток. Попереду їх чекало виключення з університетів, виклики КДБ та постійні обшуки, неможливість друкуватись та брати участь у публічних подіях.

Через вимушене стишення цих авторів із боку репресивної влади, більшість цих поетів та поеток залишились в андеграунді або зовсім замовчали. Цьогорічним конкурсом ми хочемо дати прозвучати їхнім поезіям в експериментальний аудіально-візуальний спосіб.

У 2021 році Фестиваль відеопоезії CYCLOP пропонує візуально осмислити, передати відеомовою сенси, символи та настрої віршів поетів та поеток «Витісненого покоління».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Умови участі

 • Приймаються авторські відеопоезії, створені лише на тексти (поезії, цикли, уривки) поетів та поеток «Витісненого покоління»: Василь Голобородько, Віктор Кордун, Василь Рубан, Микола Воробйов, Михайло Саченко, Валентина Отрощенко, Надія Кир’ян, Михайло Григорів, Іван Семененко, Станіслав Вишенський, Валерій Ілля, Тарас Мельничук, Григорій Чубай, Олег Лишега.
 • Від одного автора приймаються не більше двох відеоробіт.
 • Тривалість твору не має перебільшувати 10 хвилин.
 • Конкурсні роботи можуть бути виконані у будь-яких техніках при використанні будь-якого потрібного обладнання – відео, анімація, флеш, відеоколаж. Відеопоезія – це не лише прочитання вірша під відеоряд 🙂 Заохочуємо до будь-яких креативних експериментів із візуальними форматами!
 • Відео має бути створене не більше ніж рік тому.
 • Робота має бути виконана із авторського матеріалу (використання музичного супроводу теж має бути узгоджене із його правовласниками).
 • Відеопоезія не має містити закликів до расистської, релігійної та іншої ненависті.

Технічні характеристики відео

 • Формат: .AVI, .MOV, .MP4.
 • Стандарт: PAL.
 • Кодек (будь-який з наступних): AVC (H264), MPEG4, MPEG2.
 • Роздільна здатність: HD – 1920×1080 чи 1280×720 (16:9).

Твір на конкурс може подати лише особа, що має безпосереднє авторське право на нього (режисер, автор або співавтор тексту). Анонімні роботи, роботи під псевдонімом, чи роботи, що було надіслано третіми особами, – у конкурсній програмі участі не братимуть.

Журі конкурсу

 • Геннадій Кофман – продюсер, співзасновник та член правління Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA», член Європейської кіноакадемії;
 • Микола Воробйов – поет, живописець, один з представників «Київської школи поетів» та «Витісненого покоління»;
 • Пьотр Армяновські – перформер, режисер та медіамитець, співзасновник групи «Pic Рic»;
 • Дмитро Сухолиткий-Собчук – сценарист та режисер, член Української та Європейської кіноакадемії;
 • Віктор Глонь – кінокритик, програмний координатор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»;
 • Поліна Городиська – кураторка культурних проєктів, керівниця ГО «Український Літературний Центр» (з 2008 р.). Очільниця щорічного Конгресу Literature In Action (з 2014) та Фестивалю відеопоезії CYCLOP (з 2011).

Показ та нагородження переможців конкурсу відбудеться в рамках Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», що проходитиме у Києві 26-30 травня 2021 року.

Прийом заявок: з 5 квітня по 5 травня 2021 року.

Форма заявки на участь: https://forms.gle/Ntmraq8hUiSz3Q9v9

Подія конкурсу у Facebook: https://www.facebook.com/events/531346927848179/

Координатори конкурсу: Анна Ютченко annyutchenko@gmail.com; Олег Богун oleh.bohun@yahoo.com; Богдан-Олег Горобчук bohdan.horobtshuk@gmail.com

Партнери конкурсу: ГО Litcentr, Книжковий Арсенал, Видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Люта справа», «Смолоскип», «Видавництво Жупанського», Discursus, Проєкт Соломії Чубай Poety.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.