19 лютого о 16.00 в Національному музеї літератури України (м. Київ) у межах спільного з Національною спілкою письменників України проєкту «Нова доба» відбудеться зустріч з українським письменником, кіносценаристом Олексієм Ганзенком.
Олексій родом із села Владиславка Миронівського р-ну, що на Київщині, де й провів майже всі свої свідомі роки. Навчався в миронівських школах № 3 та № 1. По закінченні служив в армії, працював за робітничим фахом, одружився, удвох із дружиною виховали двох синів.
Вірші почав писати зі шкільних років. Уже значно пізніше — у зрілому віці наважився показати їх редакторові місцевої газети «Миронівський край» і звідтоді залишався для неї вельми бажаним автором.
Приблизно з початком 2000-х почав писати прозу, у цей самий час доля звела його з об’єднанням «Літературний форум», став активним учасником цієї неспокійної спілки. Роки, проведені в товаристві форумчан, вважає своїми єдиними й доволі продуктивними «літературними курсами».
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Набравшись досвіду та нагостривши перо, почав подавати свої твори на різноманітні конкурси, як мережеві, так і «реальні», отримував відзнаки, найвищими з яких стали золоті статуетки переможця «Коронації слова» — 2013 р. у номінації «Кіносценарії» та 2021 р. — у номінації «Романи» (твір «Raptus melancholicus»).
Кілька років активно публікувався в журналі «Дніпро», творці серії «Нова психологічна проза» видали збірочку оповідань Олексія Ганзенка «Захід зеленого сонця».
У 2019-му видавництво «Перун» видало його роман «Блюз на холодній землі», видавництво «Терен» — роман «Курява».
У 2021-му у видавництві «Фенікс» вийшов роман «Пливе човен».
Видавництво «Ліра-К» видало романи: «Raptus melancholicus» (2022), «Пост» (2022), «Забудь мене» (2025).
Про ці твори, а також про події, які вплинули на формування Олексія Ганзенка як письменника, і поспілкуємося.
Модеруватиме подію Юлія Бережко-Камінська. Вхід за квитками музею.