18 листопада о 17.00 в Національному музеї літератури України (м. Київ) у межах спільного з Національною спілкою письменників України проєкту «Нова доба» відбудеться зустріч з українською поетесою, членкинею українського НСПУ, засновницею та головною редакторкою видавництва «Відкриття» Наталею Васильєвою.
Зустріч буде присвячена не лише творчості Наталії Васильєвої (вона — авторка збірки оповідань «Открой мою дверь» (2014), посібника для письменників «Після останньої крапки» (2022), збірки поезій «Гостре цвітіння квітів війни» (2024)) та громадській діяльності (співзасновниця історичного краєзнавчого проєкту «Харків: люди, події, дати»), а й видавничим проєктам, які курує гостя «Нової доби». Розмова йтиме про те, як молодим чи маловідомим авторам достукатися до видавництва, чим зацікавити, як налагодити співпрацю. Чи справді в «нерозкрученого» літератора є шанси надрукувати книгу за кошт видавця і потрапити на полички книгарень? Що сьогодні цікавить видавців і на які твори вони передусім звертають увагу? Як стати автором видавництва «Відкриття», і хто вже відкритий літературному світу?
Наталія Васильєва народилася 1990 року в Харкові. З дитинства захоплювалась історією та літературою. Закінчила Харківську державну академію культури, паралельно відвідувала літературну студію «Зав’язь» під керівництвом Ольги Тараненко. За фахом — менеджерка книгознавчої діяльності, бібліотекарка, за професією — дизайнерка-верстальниця, літературна редакторка. Працювала в бібліотеці, згодом — у кількох видавництвах, верстала віддалено, паралельно організовувала літературні заходи, редагувала рукописи.
Одна з організаторок літературного конкурсу-огляду й семінару «Молода Слобожанщина», співзасновниця й організаторка Літературного конкурсу взаємочитань (з 2019 року).
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
У лютому 2021-го разом із партнеркою по краєзнавчому проєкту Ольгою Чистяковою заснувала видавництво «Літера V», яке опікувалося українською сучасною літературою і харківським краєзнавством.
Із початком повномасштабної війни Наталія була вимушена тимчасово переїхати в Івано-Франківськ, разом із командою релокувала видавництво, змінила назву на «Відкриття», відновила його роботу та у співпраці з друкарнею «Поліпрінт» продовжує видавати книжки сучасних українських авторів.
На цей час живе із сином у Києві.
Модеруватиме подію Юлія Бережко-Камінська. Вхід за квитками музею.