Музей Ханенків оголошує набір на креативні майстерні для підлітків

Музей Ханенків спільно з культурно-освітньою ініціативою «‎Без пробілів» запрошує підлітків віком 14-18 років долучитися до креативних майстерень, які діятимуть з 13 квітня по 15 червня у Києві. 

Проєкт триватиме 10 тижнів і включатиме чотири Майстерні: креативного письма, плаката, перформансу й аудіоперформансу. Учасники досліджуватимуть власну ідентичність і культурну спадщину, свої історії в потоці історичних подій, вчитимуться створювати креативні проєкти, працювати у сучасних мистецьких напрямах і в музейному просторі.

«Ми шукаємо підлітків, готових створити власні мистецькі проєкти у музейному просторі. Тих, хто прагне досліджувати себе і світ через творчість та шукає способи говорити про найважливіше. Тих, кому потрібна спільнота, а також простір для розвитку і набуття нових мистецьких досвідів», — коментує Юлія Конопляна, кураторка Майстерні креативного письма і створення зіну. 

Результати роботи підлітків у Майстернях — зін, плакати, серію перформансів і аудіоперформансів — презентують на виставці в Музеї Ханенків у червні.

Щоб долучитися до проєкту, потрібно заповнити анкету.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Відповідно до опитувань, 73% підлітків найбільше хвилює війна, яка спричиняє страх і тривожність, 59% з них відчувають недостатньо підтримки від рідних і лише 25% з них вважають себе власною точкою опори.

«Підлітки потребують підтримки у пошуку свого місця у ці буремні часи у власній країні, навичок здорового проживання складних історичних моментів і спільноти, яка може їх у цьому підтримати. Мистецтво є дієвим засобом осмислення як власних почуттів, так і подій довкола, і часто — єдиним доступним для підлітків, які мають фінансові обмеження», — зазначає Анфіса Дорошенко, старша наукова співробітниця Музею Ханенків. 

«Креативні майстерні» мають на меті дати українській молоді доступ до мистецької освіти й сцени, можливість пропрацювати власний травматичний досвід війни і спробувати сили у реалізації культурного проєкту. Він сприятиме формуванню спільноти молодих митців, які розуміють одне одного та підтримують у творчому процесі.

Підлітки розвиватимуть лідерські якості через співпрацю та організацію заходів, стануть більш проактивними та готовими брати участь у формуванні суспільства, розширюватимуть світогляд через вивчення культурної спадщини та вираження власних поглядів.

Більше про проєкт можна дізнатися за посиланням.