«Майстри слова» запрошують до спілкування з Василем Махном

920

16 березня в гостем спільного проєкту Національної спілки письменників України та Національного музею літератури «Майстри слова» стане відомий український письменник Василь Махно.

«Махно — українець, який став космополітом, і космополіт, який залишається українцем. Він, мабуть, перший з українських поетів, який узяв на себе відповідальність за втрачений багатокультурний всесвіт України…», – Йоханан Петровський-Штерн, професор університету Нортвестерн (Чикаго).

Василь Махно уродженець міста Чорткова (Тернопільська область), наразі проживає в Нью-Йорку (США). Член міжнародного  та українського ПЕН-клубів, Національної спілки письменників УкраїниАУП, учасник гурту «Західний вітер», кандидат філологічних наук, (1995).

Лауреат літературних нагород, зокрема Міжнародної премії «Povelje Morave» (2013), книги року BBC (2015) та Міжнародної Українсько-Єврейської премії «Зустріч» (2020)

Автор тринадцяти поетичних збірок, найновіша з яких – «Поет, океан і риба: вибрані вірші 1993-2018» (2019), книжки оповідань «Дім у Бейтінґ Голлов» (2015), роману «Вічний календар» (2019), чотирьох книжок есеїстики «Парк культури та відпочинку імені Ґертруди Стайн» (2006), «Котилася торба» (2011), «Околиці та пограниччя» (2019) та «Уздовж океану на ровері» (2020), п’єс. Вірші, прозу, есеї та драми перекладено багатьма мовами, окремими виданнями виходили в Ізраїлі, Німеччині, Румунії, Сербії та США. Перекладає сучасну польську, американську та сербську поезію.

«Парадокс (і водночас закономірність) полягає в тому, що українське слово Василя Махна саме через поетів “американізм” і нью-йоркський “регіоналізм” увійшло в сучасний багатомовний і багатонаціональний поетичний контекст, набуло широкого резонансу. З-поміж українських поетів, котрі живуть і працюють як на “материку”, так і в зарубіжжі, Василь Махно належить до найвідоміших, хоча не для всіх і в усьому прийнятний, наважуся навіть сказати модних, за ним ганяються ЗМІ з проханням про інтерв’ю, його багато перекладають і друкують в Америці, Європі…», – Юрій Барабаш, літературознавець.

Початок зустрічі з Василем Махном о 17:00. Модератор – поет, керівник проєкту «Майстри слова» Юлія Бережко-Камінська.

Стати учасником зустрічі можна за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/7448166487…
Пряма трансляція – на фейсбучній сторінці Національного музею літератури України:

https://www.facebook.com/NMLUmuseumlit

Конференція Zoom https://us02web.zoom.us/j/7448166487…
Ідентифікатор конференції: 744 816 6487. Код доступу: nmlu.

 

«Кабінет молодого автора НСПУ»

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!