«Майстри слова»: відбудеться презентація книги «Шевченків сад. Родові дерева Моринців і Кирилівки»

9 квітня о 16.00 в Національному музеї літератури України (м. Київ) у межах спільного з Національною спілкою письменників України проєкту «Майстри слова» відбудеться зустріч з авторами книги про родовід Тараса Шевченка «Шевченків сад. Родові дерева Моринців і Кирилівки»: із журналістом, публіцистом, краєзнавцем Євгеном Букетом та з дослідниками шевченкового роду Євгеном Матвієнком і Олексієм Дєдушем.

У центрі уваги зустрічі — не лише творчість Євгена Букета, а й нова книга «Шевченків сад. Родові дерева Моринців і Кирилівки», яку він написав у співавторстві з Євгеном Матвієнком та Олексієм Дєдушем. У виданні розкрито родовід Тараса Шевченка, як по батькові, так і по матері. Автори дослідили архівні документи, які раніше не були доступні для загалу, щоб детально описати переплетіння різних гілок роду Шевченків та з’ясувати, як він пов’язаний з іншими родами сіл Кирилівка (Шевченкове) і Моринці.

Особлива увага в книзі приділена не лише родичам Тараса Шевченка, а й іншим особам, які мали вплив на його життя. Загалом згадано близько 2000 осіб, оприлюднено понад 500 архівних документів, більшість із яких публікується вперше. У книзі щонайменше 50 усталених тверджень про Тараса Шевченка, його родину та оточення документально підтверджені, уточнені або спростовані.

Про авторів

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Євген Букет народився 1981 року у Києві. Закінчив механіко-математичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад 15 років присвятив журналістиці. Із 2021 року працює спеціальним кореспондентом Інформаційного агентства Міністерства оборони України «АрміяInform». Ще студентом захопився історичними дослідженнями, відтоді написав та впорядкував десятки науково-популярних книжок. Почесний краєзнавець України (2016), член правління Національної спілки краєзнавців України, член НСПУ і НСЖУ. Лауреат Премії ім. В’ячеслава Чорновола за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики (2018).

Євген Матвієнко — 1985 р. н. (Київщина). Має дві вищі освіти — у сфері фінансів та ІТ-технологій. Понад десять років працює на керівних посадах у фінансовому секторі, зокрема у ризик-менеджменті та у сфері продажів. Захоплюється генеалогією, боністикою та нумізматикою.

Олексій Дєдуш — 1990 р. н. (м. Біла Церква Київської області). Закінчив історичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка. Кандидат історичних наук у галузі етнології (2021), науковий співробітник в ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України. Cпівзасновник науково-популярної спільноти «Ukrainian Free Genealogy». Сферою наукових інтересів є українська національна ідентичність, генеалогія, локальна історія, шевченкознавство, історія штундизму, професійне звичаєве право.

Модеруватиме подію Юлія Бережко-Камінська.

Вхід за квитками музею.