«Майстри слова»: у гостях – Дмитро Лазуткін

25 лютого гостем спільного проекту Національної спілки письменників і Національного музею літератури України «Майстри слова» стане Дмитро Лазуткін – відомий сучасний поет, журналіст, спортивний коментатор, телеведучий.

Творчість Лазуткіна — це синтез різних традицій української та зарубіжної літератури, у якому відчувається вплив шістдесятників та пізніших експериментальних поетів. Його вірші – це фіксація внутрішнього стану, вони захоплюють і вражають з першого рядка.

Вірші Лазуткіна відзначає авторитетне коло поціновувачів, зокрема Ліна Костенко, Сергій Жадан. Його поезія не раз звучала зі сцени Євромайдану, друкувалася в численних газетах і журналах. Твори Дмитра неодноразово звучали на радіо в «Поетичній сторінці».

Дмитро Лазуткін народився 18 листопада 1978 року. Киянин. Закінчив Національний технічний університет України (КПІ), інженерно-фізичний факультет. Працював інженером-конструктором, інструктором із карате, юристом.

Автор поетичних збірок «Артерія», «Червона книга», «Бензин» та ін. Лауреат літературних премій ім. Юрія Яновського, та конкурсів «Благовіст», «Гранослов», «Смолоскип», фестивалю «Київські лаври», переможець Першого відкритого чемпіонату України зі слему. Стипендіат міжнародної програми GaudePolonia. Працює генеральним продюсером телеканалу XSPORT.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Поет вдало поєднав у своїй діяльності поезію і спорт. Дмитро коментував не лише Олімпійські ігри, – його голос добре знають шанувальники великого боксу. Бронзовий призер Кубка світу з кікбоксингу і кік-джитсу. Чемпіон України з козацького двобою. Володар чорного поясу (1-го дану) з кемпо-карате. Переможець Першого відкритого чемпіонату України з оберслему.

«Артерія» — одна з найвідоміших поетичних книжок Дмитра Лазуткіна. Текстову частину збірки доповнюють яскраві ілюстрації Євгена Величева. Новою і незвичайною «фішкою» збірки є qr-коди, додані до деяких віршів. Завдяки цьому поезія ніби оживає: читачі матимуть змогу почути голос автора та його власне прочитання творів. У книжці зібрано чимало думок про події в нашій країні та його саморефлексій про те, де він був, з ким спілкувався. Крім музичних і легких віршів, у ній багато іронічних та романтичних текстів, а також не менше жорстких і важких. Але найбільший розділ у цій книжці — інтимної лірики.

Дмитро Лазуткін буде цікавим для зовсім різних груп читачів – від затятих апологетів естетики до любителів розважливої літератури, від прихильників солодкавої еротики до шукачів глибинної філософії, від радикальних поціновувачів класичної силабо-тоніки до верлібролюбів.

Початок зустрічі о 17:00. Модератор зустрічі – Юлія Бережко-Камінська.

Адреса: Київ, бул. Богдана Хмельницького, 11, Національний музей літератури України.

 

Кабінет молодого автора НСПУ