28 січня в Національному музеї літератури України (м. Київ) гостем спільного з Національною спілкою письменників проекту «Майстри слова» стане відомий сучасний прозаїк Любко Дереш. Автор читатиме уривки про кохання із власних творів, у тому числі й неопублікованих, розповість про особливості літературного процесу в Україні, поділиться власним письменницьким досвідом та відповість на запитання модератора – Юлії Бережко-Камінської, і всіх охочих, які цього дня завітають до літературного музею.
Любко Дереш (повне ім’я – Любомир) — яскравий представник сучасної української постмодерної літератури. Його порівнювали з Пєлєвіним і Ніцше, а то й всерйоз вважали, що образ талановитого старшокласника вигадали якісь відомі літератори на кшталт Андруховича з Єшкілєвим, аби в такий спосіб оприлюднювати власні колективні твори.
Любко почав писати у 15-річному віці, будучи учнем Львівського фізико-математичного ліцею, і на сьогодні опублікував 10 романів.
Зважаючи на молодість, своєрідні сюжети, увагу до містицизму та особливу манеру викладу, протягом тривалого часу книгами Любка Дереша захоплювалися переважно підлітки. Згодом письменник поглибив твори філософськими та злободенними елементами, завдяки чому привернув увагу старших читачів.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Народився Любомир 1984 року в містечку Пустомити (Львівщина). У Львівському національному університеті ім. І. Франка вивчився на економіста. За час навчання видав три романи: «Поклоніння ящірці» (2002), «Архе» (2004), «Намір!» (2006) і слідом – «Трохи пітьми» (2007). Книжки зібрали велику читацьку аудиторію та викликали жваве обговорення у пресі. Відзначили їх і на конкурсах. Роман «Поклоніння ящірці» у 2003 р. посів друге місце на конкурсі «Книжка року» часопису «Книжник-Review»; роман «Архе» – третє місце в конкурсі «Книжка року» (2006 р.) часопису «Кореспондент»; романи «Намір!» і «Трохи пітьми» потрапили до п’ятірки найкращих книжок у конкурсі «Книжка року» Бі-Бі-Сі у 2006 і 2007 рр., а роман «Трохи пітьми» отримав на цьому конкурсі третє місце.
Після п’яти років активної літературної творчості Дереш відійшов від писання і продовжив освіту в приватному навчальному закладі «Університет Ефективного Розвитку» (Київ), здобувши спеціальність «Організатор психотехнічних процедур і розробник психотехнік», а також активно займався інструкторською та розробницькою діяльністю, проводив психотехнічні тренінги і семінари, брав участь в інноваційних науково-дослідних програмах.
У 2012 р. Дереш повернувся до написання прози й відтоді повністю присвятив себе літературі. Він стає відомим не лише як прозаїк та есеїст, але і як лектор, куратор, розробник інноваційних підходів у творчості.
Любко Дереш – активний учасник літературних форумів, фестивалів, семінарів і літшкіл, бере участь у культурних та інтелектуальних процесах країни. Зокрема, співпрацював з низкою інтелектуальних дискусійних клубів, таких як Київський дискусійний клуб дилетантів і «Foundation for future».
Письменник глибоко вивчає психологію творчості, зокрема досліджує тему екзистенційної кризи у творчих особистостей і способи виходу з неї, а також культурні та духовні традиції світу з метою розширення панівного уявлення про те, чим є людина. Є автором кількох лекційних курсів, зокрема, «Йога творчості», «Письменник і смерть», «Культурологія змінених станів свідомості». Щоліта в Карпатах Дереш проводить літературний ретрит, де поруч із навичками писання молоді автори знайомляться з практиками йоги і медитації, а також з індійськими епосами «Рамаяна» та «Махабгарата»
Творчість Дереша пронизана настроєм пошуку інтуїтивних, емоційних відповідей на запитання, чим є людське життя і людська істота. Вони підіймають тему розпаду і деградації людських стосунків, розвалу знань та етики в сучасному фраґментованому світі, шукають глибинних мотивів для збереження та відродження в собі одвічних людських вартостей.
Нагадуємо: зустріч відбудеться о 17:00 у приміщенні Національного музею літератури України (Київ, вул. Б. Хмельницького, 11). Вхід за квитками музею.