Літературна премія в галузі критики імені О.І.Білецького

Літературна премія в галузі критики ім. О.І.Білецького (заснована 1972 року, носить ім’я О.Білецького з 1986 р.) є премією Спілки письменників України та Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України і покликана сприяти розвитку української літературної критики, посиленню її активності в дослідженні й висвітленні сучасного літературного процесу, його тенденцій, явищ і постатей. Премія присуджується щорічно за кращі праці різних жанрів у галузі літературної критики, виключаючи збірки статей і монографії.
Пропозиції щодо присудження літературно-критичної премії вносять редакції (редколегії) літературних, літературознавчих газет і журналів, інтернет-видань та культурологічних і громадсько-політичних часописів і тижневиків, які мають постійні розділи або рубрики літературної критики. Згідно нового пункту статуту віднині члени журі (а всі вони лауреати Премії імені О.І.Білецького) можуть самі подавати кандидатури на премію.ітературна премія в галузі критики ім. О.І.Білецького (заснована 1972 року, носить ім’я О.Білецького з 1986 р.) є премією Спілки письменників України та Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України і покликана сприяти розвитку української літературної критики, посиленню її активності в дослідженні й висвітленні сучасного літературного процесу, його тенденцій, явищ і постатей. Премія присуджується щорічно за кращі праці різних жанрів у галузі літературної критики, виключаючи збірки статей і монографії.
Редакції (редколегії) відбирають кандидатури номінантів на основі річного (від 1.Х. попереднього року до 1.Х. поточного року) доробку свого видання і подають клопотання до 15 жовтня поточного року (разом із короткою довідкою-характеристикою критика та його доробку, зокрема за останній рік.).
Журі премії (Голова журі – академік НАН України М.Г.Жулинський) обговорює подані кандидатури і таємним голосуванням обирає переможця.
Особі, якій присуджується Премія, вручається диплом та грошова винагорода. Вручення Премії відбувається (1.ХІ – день народження О.Білецького) в перші дні листопада почергово в Спілці письменників України та Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ в присутності літературознавців, письменників, представників ЗМІ.
Переможець виголошує коротку доповідь з актуального, на його погляд, питання сучасного літературного процесу.
До складу журі літературно-критичної премії в кількості 9 чоловік входять лише критики й літературознавці, відзначені премією ім. О.І.Білецького. Положення про літературну премію ім. О.І.Білецького, ухвали журі Премії затверджують Президія НСПУ та Вчена рада Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ.
 
Адреса для подань: Шпиталь Анатолій Григорович, секретар журі Премії ім. О.І.Білецького, Інститут літератури імені Т.Шевченка НАН України, вул. Грушевського, 4, м. Київ, 01001.
 
«Українська літературна газета» №18 (258) 13 вересня 2019

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал