Квартирник «Троянди й виноград»: у садибі Максима Рильського поетка Богдана Гайворонська

У Літературно-меморіальному музеї М. Т. Рильського 13 квітня (неділя) о 15:00 — нова зустріч учасників квартирника «Троянди й виноград». Запрошена гостя — Богдана Гайворонська.

Її двічі наздоганяла війна. Вона брала із собою свої вірші, найдорожчі серцю дрібнички і тікала. Уперше — на Луганщині, удруге — у Бучі. Багато хто її знав із того часу, коли вона очолювала в Національній спілці письменників Кабінет молодого автора, співала власні пісні під гітару, весь час кудись поспішала і не стримувала самоіронії. Відтоді вона навчилася  програмуванню, обрізала волосся, кардинально пофарбувала його в рожевий колір і стала дружиною військового. Це Богдана Гайворонська. Або Богдася, як її називає найближче коло друзів. Або … як її називає чоловік, але нам того знати не дано. І вона — гостя літературного квартирника «Троянди й виноград».

 

10 цікавих фактів про Богдану Гайворонську

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

  1. Є авторкою трьох поетичних книжок, перша з яких вийшла друком у 16 років.
  2. У вільний час (коли він є) плете бісерні яйця.
  3. Уміє грати на кількох музичних інструментах. Грала та співала в декількох гуртах.
  4. До 2014 року жила в Луганську і була російськомовною. Увесь творчий доробок російською мовою був видалений з усіх носіїв і з голови.
  5. Була засновницею та організаторкою багатьох творчих подій, зокрема фестивалю «Ірпінський Парнас» та проєкту «Творчий ковчег».
  6. Її друга книга поезій називається «Геніальні твори», хоча всі відмовляли й казали, що це занадто нескромно.
  7. Третя книга називається «Люди на Урані» і має також друге прочитання: «Людина у рані».
  8. Родом із династії журналістів — журналістами були прадід, дід, батько, мама, брат і сама Богдана працювала журналісткою до 2014 року, у газелі Луганської обласної ради «Наша газета».
  9. Не планує видавати четверту книгу до завершення війни.
  10. Бере участь у всіх можливих концертах, де ведеться збір на потреби ЗСУ.

 

Для тих, хто ще не знає: Літературний квартирник — новий проєкт музею Максима Рильського, але, мабуть, і найстаріший у цьому будинку, коли в його стінах на подібні зустрічі за участю господаря збиралася творча інтелігенція. Як це виглядає зараз: це зустрічі для тих, кому цікаво познайомитися з творчістю запрошених письменників, а також представити власні напрацювання та отримати фідбек і корисні поради (якщо, звісно, потребуєте цього) або ж просто провести час у приємному літературному товаристві в історичному й затишному місці. Збираємося в тісному колі однодумців за чаєм і смаколиками (пригощаємось і пригощаємо). На жаль, без Максима Рильського (старшого)…

Модераторка — письменниця й журналістка Юлія Бережко-Камінська.

Партнерами «Троянд і винограду» є Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова», всеукраїнська газета «Літературна Україна», Кабінет молодого автора НСПУ.

Що це значить? Що серед запрошених гостей будуть переможці одного із найпрестижніших літературних конкурсів, найкращі твори учасників потраплять на сторінки «Літературної України», а найталановитіші автори мають змогу бути запрошеними на проєкт Кабінету молодого автора «Нова доба» у Національний музей літератури, де зможуть представити творчі напрацювання під час власного авторського вечора.

Отже, долучайтеся!

  1. S.: Душа Максима Тадейовича Рильського незримо буде з нами!
  2. S. S.: (Є така вірогідність, але не гарантуємо.)

Адреса для непосвячених: Київ, Максима Рильського, 7.

 

Юлія Бережко-Камінська