Квартирник «Троянди й виноград»: у музеї Максима Рильського — авторка детективів, трилерів і горорів Ксенія Циганчук

У Літературно-меморіальному музеї М. Т. Рильського 29 березня (субота) о 13:00 — нова зустріч учасників квартирника «Троянди й виноград». Запрошена гостя — письменниця, лауреатка Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», лауреатка літературної премії ім. Михайла Дубова Ксенія Циганчук.

Літературний квартирник — це новий проєкт музею Максима Рильського, але, мабуть, і найстаріший у цьому будинку, коли в його стінах на подібні зустрічі за участю господаря збиралася творча інтелігенція. Максим Тадейович і Ксенія Циганчук дещо розійшлися в часі, але якби щось подібне сталося і Ксенія завітала б до його гостинної вітальні, то класик точно би поцікавився, чи виїздила молода письменниця, якщо вже пише детективи і трилери, разом із патрульною поліцією бодай на один виклик, і чи справді такі страшні ті хорори, які вона пише? А про які тільки думає?

Запитувати про це та багато чого іншого в авторки будемо ми, присутні на зустрічі з письменницею, але найбільше доведеться, звісно, модераторці зустрічі і самого проєкту Юлії Бережко-Камінській.

Отже, коротко про Ксенію Циганчук. Писати вона почала з молодших шкільних років. Публікувалася в періодичних виданнях. У 2006 році вийшла збірка оповідань «Дощ крізь сльози» (переважно філософська тематика). Збірка була видана коштом гранту голови Рівненської обласної державної адміністрації. У 2016 опублікувала есе «Це дорослі винні у смерті дощових черв’ячків!» та детективне оповідання «Сьогодні мій похорон» на книжковому порталі «Буквоїд». Загалом в авторки вийшли такі книги:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Серія «Поліцейський детектив»

  • 2019 — «Кривавими слідами» (видавництво «Фоліо»);
  • 2020 — «Убивця з підземелля» (видавництво «Фоліо»);
  • 2020 — «Кубік Рубіка» (видавництво «Фоліо»);
  • 2021  — «Право на вбивство» (видавництво «Фоліо»);
  • 2021  — «Привиди серед нас» (видавництво «Фоліо»);
  • 2022 — «Неспростовні докази» (видавництво «Фоліо»).

Позасерійні книги

  • 2006 — збірка оповідань «Дощ крізь сльози» (видавництво «Азалія»);
  • 2016 — «Коли приходить темрява» (видавництво «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»);
  • 2019 — «По той бік пам’яті» (видавництво «Дім Химер», Вінниця);
  • 2023 — «Хто тебе вбив» (видавництво «Фоліо»).

 

10 причин прийти на зустріч із Ксенією Циганчук

 

  1. Ксенія на зустріч із вами приїде з міста Рівне, де народилася й живе. Ви на зустріч із Ксенією витратите значно менше часу на дорогу.
  2. За освітою Ксенія — учителька англійської мови та літератури (беріть на замітку, якщо шукаєте знавця англійської!)
  3. Володарка спеціальної премії від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за найкращий гостросюжетний детектив Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», 2016 р. (багатьох знаєте, у кого є такий «Пістоль» від Кокотюхи?)
  4. Лауреатка премії імені Михайла Дубова, 2017 р.
  5. Роман Ксенії «Коли приходить темрява» здобув відзнаку «Найкраща книга Рівненщини» в номінації «Найкраще видання для юнацтва та молоді», 2018 р.
  6. Стипендіантка Президента України, 2019 р.
  7. Ще один роман — «Кубик рубіка» нагороджений дипломом конкурсу «Найкраща книга Рівненщини», 2022 р.
  8. Також Ксенія не тільки пише книги, а й багато читає художньої літератури, економічної та політичної аналітики, статей BBC, CNN, Science Insider та ін.
  9. Любить подорожувати як Україною, так і за кордоном, щоб побачити світ, у який потрапила. Пішки пройшла з Рівного до Вінниці (#Україноюпішки), разом із коліжанкою подолавши 350 кілометрів.
  10. Мандрує автостопом. А також може прийти на вокзал і поїхати першим-ліпшим потягом, який виявиться в розкладі, себто, наперед не знаючи майбутнього маршруту.

 

 

Нагадаємо, партнерами «Троянд і винограду» є Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова», всеукраїнська газета «Літературна Україна», Кабінет молодого автора НСПУ. Що це значить? Що серед запрошених гостей будуть переможці одного із найпрестижніших літературних конкурсів, найкращі твори учасників потраплять на сторінки «Літературної газети», а найталановитіші автори мають змогу бути запрошеними на проєкт Кабінету молодого автора «Нова доба» у Національний музей літератури, де зможуть представити творчі напрацювання під час власного авторського вечора.

 

Отже, реєструйтеся, щоб потрапити на зустріч: berkam29@gmail.com. (у довільній формі коротко себе представте та зазначте, що хотіли б долучитися до учасників квартирника).

Чекаємо!

 

  1. S.: Душа Максима Тадейовича Рильського незримо буде з нами!
  2. S. S.: (Є така вірогідність, але не гарантуємо.)

 

Адреса для непосвячених: Київ, Максима Рильського, 7.

 

Юлія Бережко-Камінська