«Концерт в літню ніч»: композиції Лисенка та Скорика виконає Віденський філармонічний оркестр

453

У четвер, 16 червня, о 22:20 телеканал Суспільне Культура покаже наживо щорічний популярний «Концерт в літню ніч» Віденського філармонічного оркестру. Традиційно концерт відбувається просто неба біля палацу Шенбрунн у Відні.

Цьогорічний концерт передає прагнення до миру, свободи та єдності в Європі у найвеличнішій музичній манері — демонструючи багату музичну традицію континенту. Вперше оркестр зіграє п’єси українських композиторів: вальс «Розлука» Миколи Лисенка та «Мелодію» Мирослава Скорика, а також твір сучасного композитора Артура Маскаца з Латвії.

Віденський філармонічний оркестр належить до найкращих оркестрів світу. Вперше на подіум на відкритій сцені зійде латвійський диригент Андріс Нельсонс Шенбрунна, також дебютує французький віолончеліст Готьє Капюсон.

У концертній програмі звучатимуть твори Бетховена, Россіні, Енеску, Сметани та Дворжака. А традиційним прощанням «Концерту в літню ніч» буде вальс Йогана Штрауса «Віденська кров».

Зазначимо, Віденська філармонія проводить «Концерт в літню ніч» з 2004 року в унікальній атмосфері під відкритим небом садів палацу Шенбрунн у Відні. Таким чином організатори хочуть зробити класичну музику доступною для широкого кола слухачів. Концерт показує наживо австрійський суспільний мовник ORF і транслюють в понад 80 країн світу.

Суспільне Мовлення

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!