Звичайний фашизм. На болотах посилюється терор і репресії

Штрафи за коментарі в соцмережах, кримінальні строки за громадянську позицію, тортури та побиття стали в РФ буденністю. Експерти говорять про фашизацію країни, що триває, повідомляє FREEДОМ.

Росфінмоніторинг вніс ексдепутата Держдуми Росії Іллю Пономарьова до переліку терористів та екстремістів. Тепер російські банки зобов’язані заморозити активи опозиціонера та припинити обслуговування його рахунків. Улітку минулого року Слідчий комітет Росії зажадав заочно заарештувати Пономарьова за звинуваченням у поширенні так званих “фейків” про російську армію.

На 30 тис. руб. за статтею про “дискредитацію” російської армії оштрафовано директора музею історії Єкатеринбурга та колишнього журналіста видання Znak.com Ігора Пушкарьова. У день початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого, він запостив у соціальній мережі картинку з написом “Ні війні”.

На думку правозахисників, тиск влади на громадян Росії посилюється. До списку неугодних можна потрапити не лише за антивоєнну, а й за нейтральну позицію.

“Відбувається подальша фашизація Російської Федерації, перетворення на державу за фашистським типом. І очевидно, що відбувається дуже жорстка поляризація настроїв суспільства. Тобто, потрібно бути або з владою, або залишатися ворогом, нічого третього вже не дано. Ми бачимо, що влада не лише активно використовує інструментарій кримінальних переслідувань, а й забороняє правозахисні організації”, — констатує адвокат Микола Полозов.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Торік у вересні поета Артема Камардіна затримали за антивоєнні вірші, які він прочитав на “антимобілізаційних” “Маяковських читаннях” на Тріумфальній площі в Москві. Під час обшуку у Камардіна силовики не лише вирвали волосся його дівчині, а й спробували зґвалтувати його самого гантеллю.

“Вони увірвалися великим натовпом, з автоматниками. Постанову на обшук не показали, просто у квартиру увірвався спецназ. Не було навіть слідчого. Просто кілька оперів, які керували, та загін спецназу. Те, що відбувалося з Артемом, чув. Не можна було не чути. Багато ЗМІ писали, що зґвалтування Артема було у ВВС. Ні, це було у квартирі”, — заявив сусід Артема Камардіна активіст Олександр Менюков, коментар якого наводить видання Meduza.

Московський міський суд визнав дії правоохоронців законними та відмовив Камардіну у скарзі на застосування насильства з боку поліцейських під час обшуку.

“Якщо ми говоримо про якісь права людини чи, пробач, господи, про Конституцію Російської Федерації, зараз на цій території це не має абсолютно ніякого сенсу. Силовикам суди надають право, фактично заохочують вчиняти насильницькі дії щодо своїх громадян. Буквально днями було, коли на вимогу прокуратури російський суд відмовив у виплаті громадянці Росії за виграній у Європейському суді з прав людини справі про її зґвалтування у відділі поліції”, — коментує адвокат Микола Полозов.

Репресивна машина Кремля має забезпечити покірливість народу. Тому штрафи за коментарі у соцмережах і навіть за лайки, кримінальні строки за громадянську позицію стали частиною російської реальності.

uatv.ua