Знову ватний скандал. У Харкові дошкільнят навчають за підручниками з Росії

У Харкові в Палаці дитячої та юнацької творчості дітей дошкільного віку навчають за підручниками російською мовою. Як пише chytomo.com, про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила координаторка громадянської організації «Мова.Харків» Мілла Денчик.

Зі скаргою до організації звернулася матір, яка віддала свою дитину до школи раннього творчого розвитку «Малюк», що в Палаці творчості. Зошити та підручники, за якими здійснюється навчання в закладі, російськомовні, деякі надруковані на території РФ. Буквар, який застосовують в навчальному процесі, видали в російському видавництві «Эксмо», щодо якого застосовані санкції через видання антиукраїнської літератури. Авторка букваря — Надія Жукова, російська радянська педагогиня.

Крім того, за інформацією батьків, більшість викладачів проводять заняття російською мовою, а зауваження керівництво ігнорує. Це порушення статті 7 закону «Про освіту», що передбачає гарантування кожному громадянинові України право на здобуття освіти на всіх рівнях в закладах освіти державною мовою (винятком є представники нацменшин та корінних народів України).

Як зазначила в дописі Мілла Денчик, громадянська організація «Мова.Харків» уважно слідкуватиме за перебігом ситуації та вимагатиме реакції від Департаменту освіти Харківської міської ради, Міністерства освіти і науки України та Уповноваженого із захисту державної мови. В ексклюзивному коментарі Читомо вона повідомила, що хоч офіційних відповідей від установ організація поки не отримала, але знає, що «до закладу приходили співробітники СБУ, яких зацікавили підручники з РФ. Думаємо, що керівництво закладу попередили про відповідальність за використання таких книжок».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Також Мілла Денчик зазначила, що за її інформацією, допоки ситуація не отримала розголосу,  викладачі ігнорували прохання перейти на українську, а «до дитини ставилися холодно. Потім відмовились допускати до занять, але мати вже сама хотіла забрати дитину з цих курсів. Гроші за підручники та навчання повернули. Були телефонні та особисті розмови»

Чи використовують у закладі досі підручники та зошити, що опинилися в центрі скандалу, наразі невідомо. На сайті Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості зазначили, що навчання відбувається виключно українською мовою. Координаторка громадянської організації «Мова.Харків» повідомила, що до організації зверталися зі скаргами щодо сфери освіти в школах та університетах, але ситуація з російськими підручниками виникла вперше.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.