Знайти автора «анекдотів про Чапаєва». ФСБ використовує нейромережі для пошуку жартів про пуцькіна в інтернеті

Кореспонденти телеканалу “Новое время” оприлюднили результати розслідування, присвяченого інтернет-цензурі в РФ. Як виявилося, ФСБ активно використовує у своїй діяльності ШІ-технології.

Білоруській групі “Кіберпартизани” вдалося зламати сервери Головного радіочастотного центру. Дані, що опинилися в їхньому розпорядженні, свідчать про те, що ФСБ, РКН та інші державні структури зайняті розробкою ШІ-систем для контролю дій російських користувачів в інтернеті.

Вкрадені хакерами документи свідчать про те, що розроблена під контролем ФСБ система “Окулус” використовується для пошуку в глобальній мережі образливих висловлювань на адресу президента РФ, а також шаржів, фотожаб і мемів про нього.

Співробітники ФСБ навчають нейромережу “Окулус” знаходити в інтернеті пропаганду ЛГБТ, заклики до участі в протестних акціях, статті про Олексія Навального, його соратників тощо. АІ-система “бере на олівець” користувачів, які публікують зображення зі штурмом Зимового палацу, палаючим Кремлем тощо.

ДРЧЦ розробляє нейромережу “Вепр”. ФСБ і РКН планують використовувати її для пошуку фейкових новин про армію РФ, Володимира Путіна, російських чиновників тощо. Крім цього, “Вепр” відповідатиме за виявлення користувачів, які дискредитують “традиційні моральні цінності” і проповідують “прозахідні цінності”.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

prostomob.com