Життєпис пророка Мухаммада видано українською мовою

600

Бібліотеки Ісламських культурних центрів України і мечетей ДУМУ «Умма» поповняться новою україномовною книгою, яку надрукувало Духовне управління мусульман України «Умма». Йдеться про україномовний переклад праці Тахії аль-Ісмаїла «Мухаммад (життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)», повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Іslam.in.ua.

Книга не призначена для продажу — її поширюватимуть у бібліотеках й інших закладах культури, передаватимуть у дарунок національно-культурним товариствам, земляцтвам, вищим навчальним закладам, науково-дослідним установам тощо.

Як зазначають видавці, у книзі описується важка, але успішна боротьба пророка Мухаммада (с.а.с.) за поширення ісламу; розповідається про його чесноти, зокрема характер, керівництво і багато якостей, завдяки яким його вважають найкращим прикладом для всього людства.

Книга містить не лише історичні факти з життя пророка, але й відкриває багато граней його особистості, аналізує події. Книгу ілюстровано мапами зі схемами диспозиції сторін у двох знакових для мусульман битвах: під Бадром і біля гори Ухуд.

Видання вирізняється з-поміж подібних і тим, що подає не лише історичні факти, а й контекст, відкриваючи читачеві багато граней особистості пророка і сприяючи кращому розумінню його життєвих обставин.

Книга не перевантажена посиланнями на першоджерела, хоча цілком їм відповідає. Автор веде свою розповідь у контексті світової історії, аналізує причини і наслідки тих чи інших подій, їхній вплив на життя і долю різних народів і держав. Також читач знайде у цій книзі роз’яснення основних принципів ісламу (віра в пророків, п’ятиразова молитва, піст, ставлення до сиріт, жінка в ісламі та ін.). В окремому розділі, присвяченому дружинам Мухаммеда, подано роз’яснення суспільного і релігійного значення кожного з цих шлюбів.

Як зазначається, книга зацікавить як мусульман, так і немусульман.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!