Житомирська художниця малює ікони на прострілених пластинах бронежилетів

Житомирська художниця Олена Буката малює ікони на прострілених пластинах бронежилетів військовослужбовців.

«Перші чотири пластини з прострілених бронежилетів мені з фронту привезла волонтерка Юлія Толмачова і так я почала малювати на них ікони. Я віруюча людина і вважаю, що життя військових рятує не лише бронежилет, а й вища сила. Малюю на тих пластинах переважно Ісуса Христа», – зазначила Буката.

За її словами, з деякими пластинами складно працювати через велику кількість слідів від обстрілів. Ікони художниця малює акриловими фарбами.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Я вирішила, що таким чином буду приносити користь армії. Мої ікони продають на аукціонах, а всі кошти від цього йдуть на потреби ЗСУ», – додала Буката.

Художниця ще розписує гільзи від снарядів, які також продають на аукціонах.

Окрім того, Олена Буката разом із Дмитром Михайловським проводять сеанси арттерапії у Житомирському військовому шпиталі, на яких військовослужбовці малюють картини. Такі заняття започаткувала волонтерка Юлія Толмачова. Картини військових теж продають на аукціонах.

«Заходжу в палату і кажу військовим, якщо ви будете малювати, ввечері на концерті я продам вашу картину за 5 тис. грн, а чотири картини – це вже дрон. Нам треба захищати небо, тому давайте будемо над цим працювати. І вони встають та йдуть малювати», – каже художниця.

Буката за фахом художник і архітектор. Після тривалої перерви вона почала малювати перед повномасштабною війною. Коли евакуювалася із сім’єю в Червоноград на Львівщину, розписала там школу в українському стилі та малювала із дітьми-переселенцями. Разом із донькою Веронікою художниця також розписала укриття у ліцеї №1 Житомира.

Серед робіт художниці є портрет головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Його теж продали на аукціоні з автографом генерала.

ukrinform.ua