Журналістці Вікторії Рощиній, яка працювала у hromadske та була вбита в російському полоні, присвоїли правозахисну премію Homo homini від чеської організації People in Need.
Як пише hromadske.ua, про це повідомив правозахисник Максим Буткевич.
Премію Вікторії Рощиної отримала головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва.
«Перед церемонією я спілкувалася з батьком Віки. Він сказав, що єдине, чого очікує, це щоб його донька нарешті повернулася. У полоні вона була в повній ізоляції, не мала права на адвоката, офіційно проти неї не висували звинувачень. Таких людей, як Віка, зі статусом інкомунікадо, серед українських полонених у росії налічується понад 10 тисяч», — розповіла на церемонії Мусаєва, цитує «Радіо Свобода».
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
З 1994 року People in Need щороку присуджує нагороду Homo Homini людям, які зробили значний внесок у просування прав людини, демократії та вирішення політичних конфліктів. Мета нагороди полягає в тому, щоб привернути увагу і визнати працю відважних людей, а у випадку переслідувань — допомогти покращити їхнє становище.
УБИВСТВО ВІКТОРІЇ РОЩИНОЇ
3 серпня 2023 року стало відомо, що Вікторія Рощина зникла на тимчасово окупованих територіях. Лише у травні 2024 року росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні. У березні 2022 року росіяни також викрадали медійницю, але через десять днів вона опинилася на волі.
Про смерть Вікторії стало відомо 10 жовтня 2024 року. Інформація про загибель журналістки надійшла її батькові Володимиру від російських офіційних осіб. Пізніше інформацію підтвердила українська сторона.
Медійна ініціатива за права людини заявила, що Вікторію Рощину утримували щонайменше у двох тюрмах: виправній колонії №77 у Бердянську та СІЗО №2 у Таганрозі, що в рф. СІЗО в Таганрозі відоме як «одне з найбільш жорстоких місць утримання для українців на території рф».
Вікторія Рощина працювала на hromadske, пізніше публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». Також вона співпрацювала з «Українським радіо», «UA: Першим» та «Цензор.нет». У 2022-му отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».