Журналіст Луканов видав книгу про Донбас

490

Журналіст Юрій Луканов видав нову книгу про Донбас, до якої ввійшли оповідання під загальної назвою «Знайти убивцю Фільова» і роман «Репортер Волковський».

«Оповідання змальовують фантасмагоричну ситуацію, коли так звана “Донецька народна республіка” увійшла до складу України на правах автономії. Дехто з колишніх бойовиків зумів приховати свої злочини, став “шанованою людиною”, хтось із них навіть в депутати Верховної Ради пробився. Вони прагнуть карати колишніх воїнів, котрі виступили на захист України. Одначе, ні жертви злочинів, ні колишні воїни не сидять склавши руки, а вживають заходів, щоб минуле бойовиків відлунювалося їм сьогодні. Отож, мир настав лише формально. Де факто триває підпільна війна», – йдеться в описі.

«Репортер Волковський» – роман про пригоди журналіста на війні. Він передає особистий досвід автора, однак не є документальним відтворенням певних історій.

«У Криму головний герой Іван Волковський визволяє з полону французького телеоператора, вдавшись до авантюрних прийомів. Потім їде у Донецьк, оскільки у полоні опинився його друг і колега. Дорогою він стає свідком трагічної ситуації, коли снаряд бойовиків влучає у пасажирський автобус і вбиває кількох людей. Врешті, головний герой сам опиняється у печально відомій в’язниці “Ізоляція”. <…> Головний герой і його друг постають перед моральним вибором – збрехати на користь російської пропаганди і визволитися, чи відмовитися і залишитися в полоні, ризикуючи здоров’ям і життям. Вони також шукають відповіді на питання, як поводитися журналісту країни, на яку напали – зберігати цілковитий нейтралітет, чи шукати інакші підходи», – йдеться в описі.

Готуючи книжку до друку, автор оголосив передоплату, що дозволило йому покрити приблизно третину видавничих витрат. Нове видання можна замовити, написавши автору на електронну пошту: vonakul@gmail.com.

Юрій Луканов свого часу був автором першої незалежної книжки про діючого на той час президента «Третій президент. Політичний портрет Леоніда Кучми». Два роки тому він видав книжку «Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму». Написав близько сотні репортажів з Майдану, анексії Криму і війни на Донбасі. Весною 2020 року Юрій Луканов видав збірник політичних епіграм «Янелох», який став третьою в серії аналогічних видань. Раніше вийшли «Козюльки» і «Колода від Ющенка».

Був продюсером і автором сценаріїв історичних документальних фільмів «Три любові Степана Бандери», «Хто ви є, містер Джекі?» – останній про дисидента-журналіста Валерія Марченка. Був співавтором сценарію десятисерійного документального фільму «НАТО: свій чи чужий?».

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!