Журі книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів 2020” обрало трійку фіналістів: Софія Андрухович, Оксана Забужко, Сергій Жадан

Визначено 3 книги-фіналісти у номінації “Література для дорослих”, які переходять у третій етап премії “Еспресо. Вибір читачів 2020”. Про це повідомляє espreso.tv.

В 2 етапі високоповажне експертне журі з 15 професійних літературознавців і критиків обирало кращі книжки з довгого списку. Таким чином з 96 книжок, які були подані на розгляд і оцінювання журі, до фіналу потрапили 3 книги.

Твори-фіналісти у номінації “Література для дорослих” спочатку пройшли двоетапний відбір. Приємно відмітити, що на цьогорічний конкурс було подано багато гідних перемоги книжок, тому експертам Премії зробити свій вибір було непросто.

До трійки фіналістів книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів 2020”  у номінації “Література для дорослих” увійшли наступні твори:

“Амадока” Андрухович Софія  (“Видавництво Старого Лева”)

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.

Амадока — найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

“Планета Полин” Оксана Забужко  (Видавничий дім “Комора”)

У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. “Жіночі”, “чоловічі” й “колективні”, всі ці “портрети” об’єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв — і цим виявляє в ній, хоч якій на позір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл.

Поетична книжка “Список кораблів” Сергій Жадан   (Видавництво “Меридіан Черновіц”)

Шістдесят віршів про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність. Шістдесят спроб окреслити світло й розповісти про повітря над містом. Шістдесят уривків чужих розмов, шістдесят голосів, якими наповнюються весняні сутінки. “Список кораблів” – це список тих, хто пішов, але кого не можна забути. Список імен, які супроводжують тебе протягом життя. Список міст, де на тебе завжди чекають. Мабуть, найінтимніша і найболючіша книга автора.

В художньому оформленні та на суперобкладинці використано картини Катерини Косьяненко.
Книжки, які відзначили експерти, але які не вийшли у фінал:

“Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві” Ганна Улюра (Видавництво “АртХасс”)

“Розмови про життя і мистецтво” Галина Пагутяк (Видавництво “Навчальна книга – Богдан”)

“Я змішаю твою кров із вугіллям. Зрозуміти український Схід” Олександр Михед (Видавництво “Наш Формат”)

П’єса “Хлібне перемир’я” Сергій Жадан (Видавництво “Меридіан Черновіц”)

“Унія” Володимир Єшкілєв (Видавництво «Фоліо»)

Збірка есе “Так, але” Тарас Прохасько (Видавництво “Меридіан Черновіц”)

“Зашморги” Леся Івасюк (“Видавництво 21”)

“У пошуках варварів” Андрій Любка (Видавництво “Меридіан Черновіц”)

“Іван і Феба” Оксана Луцишина (“Видавництво Старого Лева”)

“Антропос і бібліон” Іван Лучук (Видавництво “Навчальна книга – Богдан”)

“Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців” Оксана Мороз (Видавництво “Yakaboo Publishing”)

“Модельний ряд. Хроніки” Ростислав Шпук (Видавництво «П’яний корабель»)

“Магнетизм” Петро Яценко (“Видавництво Старого Лева”)

“Сотворіння світу. Сім днів із Тарасом Прохаськом” Тетяна Терен (Видавництво “Pabulum”)

“Там, де вдома” Максим Кривцов , Марко Терен, Влад Сорд, Юлія Ілюха , Валерій Пузік, Юлія Баткіліна, Олександр Лисак ,Наталія Маринчак (Видавництво “АССА”)

“Закоłот. Невимовні культи” Володимир Кузнєцов (“Видавництво Жупанського”)

“Непропаща сила. Науково-популярні та популярно-публіцистичні твори з додатком аналітичних матеріалів з погляду сьогодення” Іван Пулюй (Видавництво “Навчальна книга – Богдан”)

“Чужі гріхи” Таня П’янкова (Видавництво “Клуб сімейного дозвілля”)

“Дивні люди” Артем Чапай (“Видавництво 21”)

“Дім чистого світла” Симор Гласенко (“Видавництво 21”)

“Божевільний рейд” Сергій Ухачевський (Видавництво “Навчальна книга – Богдан”)

“Ті, кого немає” Андрій Клімов, Світлана Клімова (Видавництво “Фабула”)

 

За правилами Премії остаточного переможця конкурсу мають визначити читачі під час третього етапу голосування у бібліотеках по всій Україні.