Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків – дослідження

Згідно з нещодавнім дослідженням, частка чоловіків, які читають книжки, написані жінками, більш ніж удвічі менша у порівнянні з часткою жінок, які читають книжки, написані чоловіками. Про це йдеться у книжці «Дефіцит авторитетності» британської журналістки Мері Енн Сігхарт.

Дослідження провело агентство Nielsen Book Research, що займається маркетинговим аналізом книжкового ринку, на замовлення Мері Енн Сігхарт. Для дослідження обирали читачів книжок як британських авторів, так і з інших країн.

Як повідомляє Суспільне, серед читачів десяти найпопулярніших у Великобританії книжок, які написали жінки, лише 19% виявилися чоловіками. Водночас частка жінок, які читають бестселери, написані чоловіками, сягає 45%.

Співвідношення цих показників зберігається і серед лавреатів Букерівської премії: книги Маргарет Етвуд («Оповідь служниці», «Заповіти») читає 21% чоловіків, а книги Джуліана Барнса («Історія світу в десяти з половиною розділах», «Відчуття закінчення») – 39% жінок. Щодо нон-фікшну, то жінки на 65% частіше читають книжки, написані чоловіками, ніж навпаки.

Мері Енн Сігхарт вважає, що причина не в тому, що чоловікам не подобаються книжки, написані жінками. На її думку, причина у «дефіциті авторитетності», від якого страждають жінки-письменниці – чоловіки стосовно них відчувають упередження і тому рідше читають їх книги. Як аргумент, вона подає статистику одного з найбільших сайтів з книжковими рекомендаціями Goodreads: середня оцінка, яку чоловіки виставляють ​​книжкам письменниць, дорівнює 3,9 бала з 5; водночас жінки в середньому оцінюють книжки, написані чоловіками, на 3,8 бала.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.