Збитки найбільших українських видавництв через карантин сягають майже 1 мільйона гривень на кожне видавництво

Середня сума прямих збитків найбільших українських видавництв через карантин сягає майже 1 млн грн на кожне видавництво. Про це, як інформує  chytomo.com, свідчать дані опитування, яке провела Українська асоціації видавців і книгорозповсюджувачів.

За результатами опитування, неотримані видавництвами платежі за відвантажену продукцію (%, відповідно до звіту або плану платежів) складають 70%, непроведені відвантаження продукції – 68 %.

У зв’язку з карантином, видавці не змогли випустити 70% запланованих нових видань і були змушені відправити у відпустку за власний рахунок 58% працівників.

Також видавці не провели 56% розрахунків із контрагентами-постачальниками, що включають оренду, комунальні платежі, розрахунки з друкарнями, виконання додрукарських робіт, обслуговування техніки, постачання паперу тощо.

«Можна з упевненістю сказати, що до середини травня галузь «лежатиме» в повному розумінні цього слова, і повернути її до життя зможуть лише відтермінування сплати податку на прибуток і термінові кредити (TopCredit, – ред.)», – заявляє президент УАВК Олександр Афонін.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

За отриманими даними, значна кількість малих видавництв вже сьогодні близька до повної ліквідації свого виробництва.

Опитування серед українських видавництв щодо втрат і збитків, зазнаних ними упродовж дії карантину за період з 12 березня до 20 квітня, було проведене Асоціацією видавців 20-21 квітня. У ньому взяли участь 60 найбільших видавництв. Повторне опитування відбудеться через місяць, у травні.

Нагадаємо, за оцінками Screen Producers Australia, сума збитків кіногалузі тільки в їхній країні перевищить 325 мільйонів доларів, адже було зупинено роботу над більш ніж сотнею телешоу й фільмів.

Оскільки в Каліфорнії діють суворі обмеження, зйомки в Голлівуді також зупинено і дати випуску найочікуваніших прем’єр було перенесено. В результаті, за даними Hollywood Reporter, вже в березні глобальна втрата доходів від касових зборів склала понад 7 мільярдів доларів, адже тільки в одному Китаї тоді було закрито 70 тисяч кінотеатрів. З поширенням вірусу збитки зростали. До кінця травня втрати Голлівуду складуть близько 17 мільярдів.