Замість Федорова – «Івана Федоровича». Замість Рєпіна – «Іллі Ріпина». У Львові триває декомунізація вулиць

Незабаром у Львові декомунізують та деколонізують відомі вулиці міста. Зокрема оновлені назви отримують вулиці Івана Федорова, Іллі Рєпіна та Олександра Карпінського. Кардинальних змін у назвах не відбудеться, натомість буде відновлена історична правдивість щодо двох історичних постатей.

Про це написав перший заступник міського голови Андрій Москаленко. Незабаром оновлені назви винесуть на сесію міської ради.

“Довший час всі вважали, що вулиця Карпінського присвячена Францішеку Карпінському, польському поету і драматургу. Але в радянський час змінили одну букву в назві вулиці. І замість Францішека вулицю присвятили Олександру Карпінському, першому виборному президенту російської Академії наук”, – пише Москаленко.

Вулиця, яка мала ім’я російського науковця Олександра Карпінського, повертається до своєї історичної назви на честь Францішека Карпінського, польського поета та драматурга. Вулиця Федорова отримає ім’я Івана Федоровича, а вулиця Іллі Рєпіна буде перейменована відповідно до української вимови і правопису на вулицю Іллі Ріпина.

Ці зміни є частиною ширшої ініціативи Львова щодо деколонізації минулого. За цей час перейменування зазнали 56 вулиць культурної столиці України.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

ДЕКОМУНІЗАЦІЯ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Львівська область стала першою в Україні, де повністю завершили процес декомунізації. У Лопатинській громаді демонтували останній радянський пам’ятник. Це символізує кінець епохи радянщини в регіоні. Упродовж 2023 року на Львівщині знесли 312 радянських пам’ятників.

Зі свого боку, ініціативу проявили місцеві жителі кому набридли монументи радянської влади. Козицький привітав місцевих мешканців з тим, що вони стали справжнім прикладом для інших областей. Він відзначив, що за прикладом Львівщини в інших регіонах вже створюють робочі групи з декомунізації при своїх військових адміністраціях.

informator.ua