«Залізна завіса» опускається: в росії блокують VPN-сервіси

947

У росії блокують засоби обходу блокувань «протиправного» контенту (VPN) відповідно до російського закону про зв’язок.

Блокуванням VPN у рф займається Центр моніторингу та управління мережею зв’язку загального користування.

Станом на 15 березня у росії заблокували близько 20 VPN-сервісів. Про проблеми 2 червня  повідомив сервіс Proton-VPN: «Зараз ми вивчаємо проблему, але вона не викликана будь-якими змінами з нашого боку. Цілком імовірно, що місцеві інтернет-провайдери та влада заважають VPN-з’єднанням, і в цьому випадку ми не зможемо розв’язувати такі проблеми».

У 2021 році у рф обмежили роботу понад десяти VPN-сервісів, серед яких  — ExpressVPN, Nord VPN, Hola!VPN, IPVanish VPN, KeepSolid VPN Unlimited, Speedify VPN. Роскомнагляд залишив доступ до них лише компаніям із «білого списку», які повідомили, що VPN потрібен їм для роботи.

Пакет поправок до законів «Про зв’язок» та «Про інформацію», так званий «закон про суверенний рунет», набув чинності у рф 1 листопада 2019 року. Він передбачає створення у росії незалежної інфраструктури, що забезпечує маршрутизацію в інтернеті за неможливості підключення до зарубіжних кореневих серверів.

interfax.ru

Нагадаємо, 4 березня у росії заблокували Facebook, Twitter, відімкнули рекламу в Instagram та Youtube. 14 березня Роскомнагляд заблокував Instagram. 21 березня у Росії визнали Meta екстремістською організацією.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!