Закарпатський письменник Кузан написав звернення до міністра освіти через “проросійські” підручники

994

Закарпатський письменник, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Кузан написав міністру освіти і науки України Шкарлету відкритого листа з проханням вилучити зі шкіл України підручників “Світова література” авторства Євгенії Волощук для 5, 6, 7, 8, 9 класів. Про це письменник повідомив у коментарі suspilne.media.

За його словами, відкритий лист підписали понад 250 людей. Серед них — українські письменники, вчителі та громадські діячі.

“Під обкладинкою книги не тільки російський дух – там тхне рабським ставленням авторки підручника до нації агресора. Чи не половина ілюстрацій – це репродукції картин російських художників. Невже в Україні ніхто не робив ілюстрацій до казок народів світу? З підручника випливає – ніхто. Був момент, коли у мене склалося враження, ніби пані Євгенія окремі розділи просто переписала із якогось російського підручника”, — написав Василь Кузан про підручник Євгенії Волощук зі світової літератури для 5 класу.

“Я опитав близько 10 вчителів. Всі вони підтвердили, що змушені викладати дітям світову літературу за вказаним підручником, адже альтернативи у багатьох школах наразі немає”, — говорить письменник.

У відкритому листі Василь Кузан вимагає розпочати процес вилучення зі шкіл України підручників “Світова література” авторства Євгенії Волощук для 5, 6, 7, 8, 9 класів та оголосити конкурс на створення нових підручників “Зарубіжна література” для всіх класів загальноосвітніх шкіл України.

За словами Василя Кузана, 8 листопада він написав листа до міністерства й наразі очікує відповіді.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!