За час вторгнення російські загарбники скоїли 35 нападів на журналістів в Україні

183

Від початку повномасштабної війни в Україні російські силовики атакували щонайменше 35 журналістів. Про це в коментарі «Радіо Свобода» сказала керівниця міжнародного фонду «Справедливість для журналістів» (JFJ) Марія Орджонікдзе.

Фахівці фонду задокументували щонайменше 35 атак на журналістів від 24 ллютого. Більшість нападів скоїли російські сили, частину нападників не встановлено.

За даними JFJ, всі фізичні напади вчинили війська Росії. До них належать:

– вбивства трьох журналістів (журналіст Віктор Дудар загинув під час бойових дій під Миколаєвом;

телеоператор Live Євген Сакун загинув під час ракетного обстрілу в Києві; американець Брент Рено, відеожурналіст, документаліст був убитий на блокпосту в Ірпені на Київщині).

–10 замахів на вбивство (постраждав швейцарський журналіст Гійом Бріке, якого також пограбували російські війська; двоє журналістів чеського видання Voxpot Майда Сламова і Войтех Богач потрапили під обстріл російських військ; два данські кореспонденти видання Ekstra-Bladet − журналіст Стефан Вайхерт і фотограф та репортер Еміль Фільтенборг Міккельсен зазнали вогнепальних поранень; російські війська напали на британську телевізійну групу Sky News – головний кореспондент Стюарт Ремзі та його чотири колеги поверталися до Києва, коли потрапили в засідку. Куля влучила Ремзі в спину, оператора Річі Моклера врятував бронежилет, по якому стріляли двічі», – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, представники українських громадських організацій просять правової допомоги міжнародної спільноти у зв’язку з випадками викрадень і страт українських активістів, журналістів та інших громадян

detector.media

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!