«З України до Голлівуду»: фільм про українців у світовому кіно з’явився онлайн

Державне агентство з питань кіно виклало стрічку «З України до Голлівуду» у вільний доступ.

Як передає ukrinform.ua, про це повідомляє пресслужба агентства.

 

«Документальна стрічка режисерів Станіслава Сукненка та Галини Кувівчак-Сахно «З України до Голлівуду» – це перше масштабне дослідження «українського сліду» в Голлівуді, історія про внесок українців не лише в розвиток «фабрики мрій», а й про вплив на світове кіномистецтво загалом», – ідеться в повідомленні.

У Держкіно нагадали, що картина «З України до Голлівуду» побудована на реальних історіях етнічних українців, котрі емігрували в Америку з різних регіонів, з різних причин та у різний час, але всі вони так чи інакше долучилися до голлівудського кінематографа.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Мало хто знає, що наші земляки відіграли неабияку роль у появі «Оскара» та сприяли створенню найкращих американських фільмів, які стали історією світового кіномистецтва. Багато хто з них має свою зірку на «Алеї слави», «Оскар» чи «Золотий глобус», але найважливішим є те, що всі вони зробили неймовірний внесок, збагативши Голлівуд не тільки своїм талантом, а й привнесли в нього власну культуру, частину свого життя і душі.

Фільмування стрічки відбулося в Україні та США. Сценарій написав Станіслав Сукненко. Продюсерами стрічки стали Олег Щербина та Юлія Чернявська. Фільм створено компанією Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Сума державної фінансової підтримки картини становить 2 млн 705 тис. грн при загальній вартості виробництва 3 млн 527 тис. грн.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.