З росії втікають журналісти. За останній рік – понад 500

За останній рік щонайменше 504 співробітників російських медіа із 27 видань переїхали на постійне місце роботи за кордон. Більшість із них поїхали в останні півроку — після початку війни в Україні.

Про це повідомляє російське видання Проект.

«За останній рік щонайменше 504 співробітників російських медіа з 27 видань переїхали на постійне місце роботи за кордон, випливає з підрахунків Проекту, які ґрунтуються на опитуванні співробітників редакцій. Більшість із них поїхали в останні півроку — після початку війни в Україні. Ми провели цей підрахунок під час підготовки великого дослідження про стан медіа в епоху тотальної цензури», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що в повному складі РФ залишили редакції Медузи, Проекту, Важливих історій, російської служби ВВС, Медіазони, медіа-проектів Михайла Ходорковського, більшість співробітників Радіо Свобода, проекту Настоящее время та інших.

Найбільше журналістів із РФ (близько 230) виїхали до Риги, на другому місці — Тбілісі (понад 90 російських журналістів), на третьому — Вільнюс (близько 65).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Деякі західні видання обрали більш віддалені напрямки, зокрема, Bloomberg вивіз співробітників російського бюро у Дубаї, як повідомляють у Проекті.

«З початком війни незалежні російські ЗМІ зіткнулися з новими заборонами та цензурою. Дослідження Проекту, проведене спільно з Центром захисту прав ЗМІ, показує, що з 24 лютого до кінця липня Роскомнагляд заблокував на території Росії сайти понад 90 інформаційних ресурсів. Усього ж відомство заблокувало понад 5500 інтернет-сторінок різної тематики, підрахувала раніше Роскомсвобода, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Служба державної безпеки Латвії попередила вищих посадових осіб країни про ризики, пов’язані з тим, що в ній починає працювати дедалі більше російських медіакомпаній.

news-xl.net