З’явився відеоролик про історію української мови: як говорили і писали в XI столітті

Медіапроєкт Ukraїnеr днями опублікував відеоролик про історію української мови. Його автори відповіли на питання формування мови та її поширення за межі країни, повідомляє Суспільне.

“Це спроба розповісти про те, що відбувалося з українською мовою від початку її існування та як вона сформувалася в ту, якою ми послуговуємось тепер. Ми спробуємо пояснити, як попри всі заборони, українська не те що не зникла, а й поширилась далеко за межі Європи і постійно зростає у вжитку в Україні”, − прокоментував на своїй фейсбук-сторінці керівник медіапроєкту Ukraїnеr, письменник Богдан Логвиненко.

Тривалість відео складає 17 хвилин, його озвучив письменник і журналіст Остап Українець. Публікацію та відео створили у партнерстві з Українським ПЕНом за підтримки Українського культурного фонду.

Відео створили як частину мультимедійної публікації про українську мову на сайті Ukraїnеr.

“Два роки тому в нас виникла ідея таких пояснювальних матеріалів. Ми в Ukrainer зрозуміли, що є суттєві пробіли у розумінні багатьох українських явищ. Почали з найскладніших − мова і література. Ми шукали можливостей і рік тому вирішили податись на конкурс УКФ. Український ПЕН зібрав дві експертні ради, аби наш продукт не містив жодних міфів чи домислів. Сьогодні вийшов один із найскладніших матеріалів, яким мав честь займатися у ролі одного з редакторів”, − написав Логвиненко.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Він також анонсував створення пояснювальної публікації про українську літературу, яку планують опублікувати через два тижні.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.