Визначено лауреатів Міжнародної премії ім. Архипа Тесленка

541

Комісією Міжнародної літературно-краєзнавчої Премії ім. Архипа Тесленка визначено лауреатів ІІІ-ї Премії ім. А. Тесленка, засновниками якої є Товариство “Опір Західної України” (м. Прага, Чеська Республіка) та Міжнародний незалежний чесько-український літературний часопис “Мандрівник”.

Протягом 2019-2020-го років лауреатами і дипломантами Премії ім. А. Тесленки стали різноманітні письменники і науковці з України та Словаччини, як от: Юлія Драгун (Закарпатська область), Іван Яцканин (Словацька Республіка), Лілія Стасюк (Хмельницький), Ольга Смольницька (Київ), Іван Дубінін (Черкаси), Микола Проців (Тернопільська область).

У 2021 році ІІІ Премією ім. А. Тесленка вирішено нагородити посмертно письменників-класиків, які привнесли собою і своєю творчістю здобутки у збереження, відновлення та популяризацію української мови і літератури в Україні і на еміґрації, за кордоном: ті автори, які друкувались в журналі “Мандрівник” у 2019-2021 рр. і до відбору яких долучились теж читачі-передплатники журналу “Мандрівник”.

Серед номінованих перемогу здобули: за кращий прозовий твір, опублікований в журналі “Мандрівник” у 2019-2021 рр. Богдана-Марія Світлик (1918-1948) за оповідання “Михайлик”; за кращий поетичний твір, опублікований в журналі “Мандрівник” у 2019-2021 рр. Іван Овечко (1920-2002) за вірш “Батьківщині” і окремою відзнакою головного редактора журналу “Мандрівник” за кращий твір, опублікований в журналі “Мандрівник у 2019-2021 рр. в номінації “вибір головного редактора” Василь Барка (1908-2003) за уривок вірша “Розлука до корабля”.

Лауреатам спільно із дипломами та нагрудними знаками належать: збірка науково-документальних та літературно-художніх книг і поштівок, виданих Товариством “Опір Західної України у співпраці із українськими видавництвами (В-во “Нова Зоря” (Івано-Франківськ) та В-во “Лілія” (Хмельницький)) у 2014-2019 рр. і зшиток усіх випусків ІІІ-го річника журналу “Мандрівник” (№№ 6-9, ІІІ-й рік видання, 2021 р.).

Дипломи і нагрудні знаки та творчі матеріали – книги, поштівки і журнали будуть передані на зберігання та на увіковічнення пам’яті посмертно нагороджених письменників Премією ім. А. Тесленка в Музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери (Івано-Франківськ), який опікується борцями національно-визвольного руху УСС-УВО-ОУН-УПА-УГВР в минулому ХХ сторіччі і сьогодні у ХХІ сторіччі в контексті Російсько-Української війни з 2014-го року та з яким Товариство “Опір Західної України” і журнал “Мандрівник” активно співпрацює від самого початку Російсько-Української війни після 2014-го року і до сих пір.

Разом з тим редакція “Мандрівника” оголошує проведення ІV Премії ім. Архипа Тесленка на 2022-й рік.  Й цього разу редакція “Мандрівника” вирішила надрукованих авторів у журналі “Мандрівник” у 2022-му році відзначити особливою і першою та єдиною в історії української діаспори в Чеській Республіці відзнакою – вибрані поетичні та прозові твори лауреатів в поезії та прозі і твори дипломанта на вибір головного редактора журналу “Мандрівник” будуть надруковані окремим збірником, яким Товариство “Опір Західної України” і журнал “Мандрівник” розпочинають в якості додатку до журналу “Мандрівник” серію книг “Народна Бібліотека ім. Лесі Українки”:

“У ХХ сторіччі українцям, немаючи власної Української Держави доводилося покладатися тільки на власні сили Українського Народу, тож в українській літературі знаходимо чимало періодичних видань і книжкових серій із позначкою “Народня Бібліотека”, “Народня Газета” і т. п.

Тож зараз настав той момент, коли і в Чехії, і в усьому та всюди ми покладаємося на силу Українського Народу і засновуємо серію книг “Народна Бібліотека ім. Лесі Українки”, щоб завірити і Україну, і світ, що Україна не слабка – з нею Український Народ!” – Зазначає головний редактор журналу “Мандрівник” Олег Павлів.

Твори автори як завжди надсилають до огляду та публікації в журнал “Мандрівник” і, значимо, на розгляд Комісії Премії ім. А. Тесленка на e-mail: mandrivnyk@seznam.cz

 

Управа Товариства “Опір Західної України”

Прага, Чехія

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!