Визначено лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені П. Куліша

 

Оголошено імена лауреатів Міжнародної літературно-мистецької премії імені П. Куліша за 2018 рік. Серед них – представник Сумщини – поет, перекладач, власний кореспондент газети «Урядовий кур’єр» у Сумській області Олександр ВЕРТІЛЬ.
Цієї високої відзнаки він удостоєний за поетичну і перекладацьку творчість, зокрема, збірку перекладів віршів братів Давида і Миколи Бурлюків «Тонкофінгерпринт», низку інтерв’ю з відомими діячами культури і мистецтва України, популяризацію української мови та книги, – пише Sumynews.
Саме на сторінках «Урядового кур’єра» під рубрикою «Суботні зустрічі» протягом останніх 8-ми років надруковано понад 50 бесід сумського журналіста з такими відомими особистостями як співаки Дмитро ГНАТЮК, Анатолій МОКРЕНКО, Фемій МУСТАФАЄВ, письменники Іван ДРАЧ, Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ, Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ, Юрій РИБЧИНСЬКИЙ, а також із художниками, музикантами, мистецтвознавцями.
Цю почесну міжнародну відзнаку 1 березня 2011 року, за сприяння Національної спілки письменників України і міжнародних громадських організацій, заснували Клуб творчої інтелігенції «Оберіг-Чернігів» та Волинське товариство «Світязь», – для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів, які мешкають в Україні та за кордоном. З 1 листопада 2014 р. засновником Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує 155 відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 55-ти країн світу.
Серед лауреатів минулих років – Іван Плющ, Василь Голобородько, Юрій Шевельов, Василь Барка, Валерій Шевчук, Михайлина Коцюбинська, Володимир Базилевський, Леонід Горлач, Віра Вовк, Рауль Чілачава, Марко-Роберт Стех, Ееро Балк, Томаш Вашут, Фотіні Папаріга та інші відомі письменники, перекладачі, науковці, митці, громадські діячі, меценати з України, США, Великобританії, Канади, Греції, Франції, Бразилії, Німеччини, Італії, Фінляндії, Болгарії, Чехії, Угорщини, Польщі, Грузії, Росії, Білорусі, Казахстану, Індії, Бангладеш, Ізраїлю та Македонії.
Цього року надійшло понад 550 подань і пропозицій з усіх регіонів України та з-за кордону.
До речі, для Олександра Вертіля це вже шоста літературна премія, яких він удостоєний за свою поетичну та перекладацьку роботу ( серед інших − премії ім. О. Олеся, ім. В. Мисика, ім. Д. Нитченка, ім. П. Рудя, ім. Максиміліана Кирієнка- Волошина).
Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал