“Вимагаємо зупинити знищення української культури”: представники креативних індустрій звернулися до Кабміну і Зеленського

Народний депутат від «Слуги народу», голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініцював публічне звернення представників креативних індустрій до Уряду та Президента України з закликом не допустити скорочення бюджету на розвиток сфери культури. Про це повідомляє  unian.ua з посиланням на сторінку О.Ткаченка на Facebook.

«Виняткова ситуація через поширення епідемії коронавірусу, на жаль, не лише провокує економічну стагнацію, драматично впливає на стан медичної системи та загрожує життю і здоров’ю українців. Тема кардинального скорочення видатків на культуру Міністерством Фінансів становить загрозу нищівних наслідків для держави. Як громадяни своєї країни, підтримуємо доцільність раціональних обмежень, однак скорочення бюджету на розвиток креативних індустрій призведе до кризи у сфері культури. Як наслідок, досягнення останніх років буде зведено нанівець, тисячі українців гарантовано залишаться без робочих місць, а проекти, що сприяють формуванню національної ідентичності, будуть зупинені», – йдеться у зверненні.

«Враховуючи всю драматичність прогнозованого розвитку подій, ми вимагаємо зупинити знищення української культури та змінити підходи уряду щодо фінансування. Без всього, що було створено за останні декілька років – наша держава втрачає національну свободу та історичну незалежність. А без цього Україна не матиме майбутнього», – наголошують підписанти звернення.  Ініціатор звернення Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що в ситуації, коли такі рішення приймаються таємно, без залучення до обговорення депутатів та Комітету в цілому, «тільки публічність та підтримка представників індустрії може вберегти українську культуру та всю українську націю від драматичних наслідків».  «Без всього, що сфера культури створила за останні роки — Україна не має майбутнього. Повний текст звернення та список підписантів доступний за посиланням і постійно оновлюється. Якщо ви також хочете підтримати звернення — напишіть свої ім’я, прізвище та сферу діяльності в коментарях, і ми додамо вас до списку підписантів», – написав Ткаченко.

Список підписантів постійно оновлюється.

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал