Вийшов збірник документів про боротьбу ОУН з нацистами

825

У Львові вийшов друком збірник документів і матеріалів “Українські націоналісти в боротьбі проти нацизму: збройне протистояння, спротив у німецьких тюрмах і концтаборах, діяльність на еміграції”. Про це повідомляє istpravda.com.ua.

Основу видання склали організаційні звіти, спогади колишніх в’язнів гітлерівських тюрем і концтаборів, документи з життя та діяльності Світової ліги українських політичних в’язнів (СЛУПВ) періоду 1985–2020 років, списки загиблих націоналістів у боротьбі проти нацизму та тих політичних в’язнів, які вижили й продовжували боротьбу у лавах УПА та збройного підпілля ОУН, а також у місцях компактного розселення українців за кордоном.

Розділ “Документи свідчать” містить документи, що ілюструють збройне протистояння українських націоналістів проти окупантів в роки Другої світової війни, масштаби терору та репресій проти учасників збройного підпілля та їхніх прихильників.

Найбільший за обсягом розділ збірника “Спогади політв’язнів” висвітлює боротьбу українських націоналістів у нацистських тюрмах і концтаборах.

У розділі “Документи з діяльності СЛУПВ 1985–2020 років” подали протоколи, резолюції, звернення, відозви, повідомлення, листи, тексти виступів, звіти, заяви та інші документи, що висвітлюють діяльність Світової ліги українських політичних в’язнів.

Розділ “З когорти нескорених” містить списки загиблих у нацистських тюрмах і таборах та тих, що вижили й продовжили боротьбу. Видання проілюстрували багатьма фотографіями, які публікуються вперше.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!