Вийшла книга про останнього командира УПА Василя Кука

1341

В книзі міститься його особисте листування – думки на пожовклих папірцях, щоденники, які писані шифровкою ОУН та історії його родини.

Цими днями вийшла з друку книга про останнього командира УПА Василя Кука.

Як повідомляє bastion.tv, про це у себе на сторінці у ФБ повідомила її автор, історик Аліна Понипаляк.

“Ця книга не проста для мене, бо останні шість років свого життя я жила іншим життям, життям Василя Кука. Від його особистого листування, речей, від залишених думок на пожовклих папірцях, від особистих щоденників які писані шифровкою ОУН до спілкування з його родиною: з пані Олею Кук у селі Красне, Львівської області і сином Юрієм Куком”, – написала історик.

Зазначивши, що в цій книзі “зібране особисте, особливе і таке інтимне мені – життя і боротьба Василя Кука, його думки і спомини про нього від побратимів і рідних, які щедро приправлені архівними матеріалами з українських та німецьких архівів від Києва та Львова до Берліна та Мюнхена”.

Це все в купі дало можливість реконструювати життєвий шлях Головного командира УПА і показати на його прикладі яким було покоління Нескорених.

“Особисто мені ця книга є певною сповіддю, адже казати правду про УПА навіть в наш час є складно і тому і тому — надважливо і відповідально. Порівняти її появу я можу хіба з народженням мого сина Гордія”, – резюмувала Аліна Понипаляк.

Нагадаємо, що Василь Кук, на відміну від своїх попередників на посаді Командира УПА – Дмитра Клячківського та Романа Шухевича,  дожив до Незалежності Україні і помер в похилому віці в – 2007 році в Києві.

А все тому, що в 1954 році внаслідок чекістської спецоперації він потрапив у полон.

Зокрема, Кук відомий як майстер конспірації.

Василя Кука радянські спецслужби вистежували майже 10 років. За невловимість навіть нарекли “Борсуком”.

“Характерною рисою “Лемеша” була та риса, що він ніколи нікому про себе не говорив, – розповідала про Кука його дружина Уляна Крюченко на допитах у КГБ в липні 1954-го. – Навіть я як дружина не знаю його дитинства, ані юнацьких років. Конспіратор “Леміш” був великий. “Я як дружина ніколи не знала, який пост він має в організації, не кажучи про інше”…

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!