Видавці представили понад 550 книжок на Вітрині новинок

Культурно-видавничий проєкт chytomo.com представив онлайнвітрину з книжковими новинками «Від Книжкового Арсеналу до Book Forum». На вітрині вже можна ознайомитися із 560 виданнями, що вийшли з лютого 2020-го року або ще вийдуть до вересня.

Свої новинки на вітрині презентували 62 українські видавництва. Вітрина буде оновлюватися.

Найкраще представлені рубрика Нон-фікшн (122 книжки) та Дитяча проза і поезія (104 книжки). При цьому для пошукової зручності Дитячий нон-фікшн та Дитячі ігрові книжки цьогоріч виділені в окремі розділи.

Традиційно найменше книжок у рубриці Поезія (9).

Помітно менше книжок, ніж торік, стало у рубриках Української художньої літератури та Зарубіжної художньої літератури. До Книжкового Арсеналу 2019 вийшло більше книжок у цих рубриках, ніж цього року до Книжкового Арсеналу та Book Forum разом.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«У попередні роки ми робили дві окремі вітрини – до Книжкового Арсеналу і до BookForum. На них було сукупно представлено понад 900 книжок. Цьогоріч на об’єднаній вітрині бачимо на 350 книжок менше, хоча й більше видавців надали інформацію про свої новинки. Цей факт підтверджує дані Книжкової палати України про суттєве скорочення назв у 2020 році, – коментує Люба Войтович, координаторка Вітрини новинок, – З приємного: у нас цього року на Вітрині новинок представлено чимало молодих і малих видавців. Це можна вважати продовженням нашої акції “Купуй у малих”».

Також вперше на Вітрині новинок Читомо представлена рубрика Аудіокнижки, де вже незабаром можна буде прослухати аудіоуривки, оскільки цей напрямок почав розвиватися в Україні.

«Вітрина новинок – найвідвідуваніший спеціальний проєкт Читомо, який розпочався у травні 2015 року з ініціативи команди Книжкового Арсеналу. Щороку він збирає десятки тисяч читачів, які хочуть оперативно дізнатися про найсвіжіші видання, прочитати невеликий уривок, порівняти ціну й, врешті, придбати книжки на сайтах видавців чи онлайнкнигарень, – розповідає Оксана Хмельовська, головна редакторка сайту. – Цього року для українських видавців купівля кожної книжки – це велика підтримка їхньої діяльності. Також суттєвою підтримкою буде й промоція нашої Вітрини новинок у своїх соціальних мережах, адже таким чином про книжки дізнається більше потенційних читачів і покупців».

Користувачі Вітрини новинок можуть ставити сердечка улюбленим книжкам, і видання, які отримають їх найбільше сердечок, опиняться у рубриці «Найбільше чекають».

Тим часом під буковою «Ч» читачі зможуть знайти книжки, які особливо рекомендує для прочитання редакція Читомо.

Видавці, які ще не подали інформацію про свої книжки, але хотіли б представити їх на Вітрині, можуть писати Читомо на адресу vitryna.chytomo@gmail.com.