Видавці підтримали дитячого письменника Сашка Дерманського, якого «хейтили» в соцмережах

500

Видавництво «Наш Формат» з 15 до 21 лютого оголосило «тижнем Дерманського», щоб підтримати дитячого письменника, який потрапив під хвилю інтернет-булінгу.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві видавництва, яка є в розпорядженні ukrinform.ua.

«Ми закликаємо кожного, чиї діти зачитувались чи зачитуються творами Сашка Дерманського, долучитися до акції підтримки. Дерманський – один з наших найулюбленіших авторів. Сашку, ми пишаємось, що восени видамо відразу дві твої книжки! Твоя творчість – це точно наш формат!» – йдеться в заяві «Нашого Формату».

У межах акції видавництво пропонує знижки на його книжки, конкурс відеовідгуків, фотофлешмоб та конкурс відгуків в інтернет-магазині видавництва.

У коментарі Укрінформу Дерманський розповів, що 10 лютого його позначили в коментарі до одного з дописів у групі для вчителів початкової школи. Там розмістили зображення сторінок читанки для 3-го класу, на яких є уривки з його казки «Білячок».

«Зайшов подивитися – і отетерів. Сотні поширень і коментарів. Суть претензій у тому, що деякі герої казки курять (ай-я-яй!!!) самокрутки (що за слова, як їх пояснити дитині?!) з лев’ячого кізяка (от вам і НУШ, куда ми катімся?!!! Жечь такіє кніґі… автор – шизоїдний дєбілод і т.д. і т.п). І цей допис виявився не оригінальним, а лише поширенням допису з іншої освітянської групи. Тут вже 20 тисяч поширень від обурених батьків, учителів і тих, хто просто проходив повз. І це ще не весь перелік подібних груп. Дехто не полінувався висловити мені своє «фе» в приватних повідомленнях», – розповів він.

«Здавалося б, чого перейматися? Хіба я не розумію природи усього цього цькування? Розумію. Інший світ, інший світогляд, інші цінності. Буває. Всім не сподобаєшся. Але ж я не перший з письменників, кого намагається вкусити ця недолуга публіка. До мене постраждали Іван Андрусяк, Оксана Лущевська, Марина Павленко, Ольга Купріян і багато інших. Тому я, спочатку посміявшись, вирішив усе-таки не мовчати. Тепер маю неймовірну хвилю підтримки й дуже за неї вдячний», – сказав Дерманський.

Він додав, що з усієї цієї ситуації зробив такі висновки: «Безліч наших громадян, серед яких, що найстрашніше, тисячі вчителів, не має ані почуття гумору, ані жодного поняття про літературу загалом, сучасну українську літературу, художні образи, прийоми, зокрема (само)іронію, тощо; безліч наших громадян готові атакувати інших просто за компанію”, «по приколу», навіть не розібравшись, що до чого (бо весь текст казки там же ніхто не читав)”.

Водночас Дерманський  висловив переконання, що справжніх учителів дітей, людей, які читають, думають, аналізують, творять, а не руйнують, в Україні набагато більше, “ціла армія”, у його книжок – “океан вдячних читачів”, а у нього самого є вдячні колеги, готові підтримати й стати поруч у непросту хвилину.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!