Видавничий дім «Моя Вінниччина» започаткував літературно-краєзнавчий проєкт про славетних земляків

На Вінниччині започаткували книжково-видавничий проєкт «Твої люди, Вінниччино», вийшла перша книга з цієї серії.

 Про це кореспондентові Укрінформу повідомив директор Видавничого дому «Моя Вінниччина» Вадим Вітковський.

«Твої люди, Вінниччино» – це нова літературно-краєзнавча серія нашого видавничого дому. Її книги розповідатимуть про наших земляків різних поколінь і різних доль. Це надзвичайно важливо у часи випробувань – попри все зберегти нашу історію, наше коріння. Тому навіть у воєнні часи світ побачила перша книга з цієї серії – біографічна повість «Закувала та сива зозуля» Аполлінарія Мацевича. Вона розповідає про відомого українського композитора і перекладача давньогрецької класики Петра Ніщинського», – поінформував Вітковський.

За його словами, цей проєкт буде довготривалим, позаяк із Вінниччиною пов’язано багато імен відомих українців. Книги видаватимуться коштом меценатів і на благодійних засадах передаватимуться у книгозбірні області.

Редагуванням і загалом проєктом з видання книги «Закувала та сива зозуля» Аполлінарія Мацевича займався письменник Андрій Стебелєв. Він розповів, що книга друкувалась на початку 90-х у вінницькій газеті «Панорама», але окремим виданням не виходила, бо її автор невдовзі помер. Тому упорядникам видання довелося розшукувати примірники газети з її частинами у бібліотеках Вінниччини та Києва.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Незабаром видавничий дім «Моя Вінниччина» презентує книгу «Закувала та сива зозуля» в колі земляків-краєзнавців, у селі Заозерне, на малій батьківщині Мацевича, і в селі Неменка, де народився його герой. А також у Ворошилівці Гніванської міської територіальної громади, де закінчилося земне життя видатного українського патріота і подвижника у царині мистецтв Ніщинського.

Наразі до друку готується друга книга з серії «Твої люди, Вінниччино» – про поета Кесаря Андрійчука, уродженця Тиврівщини.

Як повідомляв Укрінформ, видавничий дім «Моя Вінниччина» відомий унікальним проєктом, у межах якого вийдуть 1000 книг про 1000 сіл області. Це унікальний проєкт, який реалізується коштом обласного бюджету на Вінниччині.

Упродовж майже чотирьох років існування проєкту видано майже 90 книг – неповторних історій більш ніж 100 населених пунктів Вінницької області.