Видавничий дім «Антиквар» відновлює журнал «Український театр»

Як повідомляє detector.media, українська журналістка, театрознавець та директор видавничого дому «Антиквар» Ганна Шерман заявила про відновлення виходу журналу для професійної театральної спільноти «Український театр».

Видавати «Український театр» буде видавничій дім «Антиквар», який з 2006 року видає однойменний профільний журнал про мистецтво та колекціонування. Головним редактором друкованого журналу стане театрознавець Марія Ряпулова.

Попередня версія журналу існувала з 1917 року по 2018 рік включно, його виданням опікувалася держава.

«Думка про те, що журнал якимось чином потрібно реанімувати з’явилась вже давно. Зараз ми готуємо перший номер, який має вийти друком до кінця поточного року. Перший наклад може становити до 1000 примірників, періодичність виходу – раз на три місяці», – повідомила Шерман.

Метою проєкту є відновлення в культурному просторі України дискусійного майданчику, який буде зосереджений на темах не тільки місцевого значення, а матиме ширший фокус – український театр в цілому.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Цільовою аудиторією видання є театральні фахівці, театрознавці, критики, режисери, театральні менеджери, «які стануть читачами, авторами і дописувачами журналу». Непрямою аудиторією журналу будуть театральні глядачі та поціновувачі інших видів мистецтва.

Окрім друкованого журналу також планується створення сайту «Український театр», його головредом стане театрознавець Христина Срібняк. Він буде функціонувати як самостійний ресурс і матиме сторінки у соціальних мережах.

Придбати журнал можна буде у театрах України, можливо у музейних крамницях, та на умовах часткової передплати.

«З метою промоції спочатку частину накладу планується поширювати безкоштовно. Також планується запуск програми підтримки видання на “Спільнокошті”, щоб громадськість та професійна спільнота могли підтримати наш проєкт», – повідомила Шерман.

У майбутньому редакція «Українського театру» розраховує на залучення грантових та меценатських коштів для подальшого розвитку проєкту.

Фото надане Ганною Шерман

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.