Всі пам’ятники Леніну пропонують «декомунізувати» у Чорнобильську зону

586

Пам’ятки, що підпадають під дію закону про декомунізацію, слід зібрати у Зоні відчуження і створити там Музей тоталітарного режиму.

Таке переконання висловив під час онлайн-пресконференції автор проєкту Меморіального комплексу «Зірка Полин» у місті Чорнобиль народний художник України, лауреат Шевченківської премії Анатолій Гайдамака, повідомляє ukrinform.ua.

«Коли почалася декомунізація, я пропонував усі пам’ятники Леніну звести в 30-кілометрову зону і зробити таку «станцію імені Леніна». Ми знаємо, яку біду приніс Ленін Україні – мільйони жертв, тому я й пропонував усі пам’ятники радянського періоду, особливо Леніну, звезти в Чорнобильську зону. І це було б у вигляді парку совєтського, це була б креативна туристична алея», – сказав Гайдамака.

Водночас він зазначив, що роботу над розбудовою Меморіального комплексу у Чорнобилі варто продовжити, включаючи до нього об’єкти із Зони відчуження.

«Я багато разів звертався до керівництва держави. Це зона екстремального туризму, багато іноземців туди їде. Її треба облаштовувати і там, де можна, робити доступною, показуючи, що таке «мирний атом»… Там є техніка покинута, вона стоїть на стадіоні. Ще стоїть «Антена-2» (радіолокаційна станція «Дуга» – ред.) – циклопічна споруда. Я давно пропоную там зробити музей тоталітарного режиму, музей «холодної війни». Це теж потенційний туристичний об’єкт, який забутий», – зазначив Гайдамака.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!